Sex je velmi intimní záležitost. Je důležité, co děláte nejen v posteli během samotného styku, ale i po něm. A to hned ze dvou důvodů!

Tím prvním je vaše ZDRAVÍ! Sexuologové a lékaři se shodují na tom, že by žádná žena neměla zapomínat po sexu hned na dvě věci. Prvním z nich je návštěva toalety a druhým sprcha. Určitě se vám už někdy stalo, že jste po sexu zůstala ležet v posteli a tyhle činnosti vynechala. Je však nebezpečné "být líná" a zůstat s polovičkou ležet v posteli příliš často. Proč právě toaleta a sprcha? To, že je hygiena důležitá, o tom se asi bavit nemusíme. Spousta lidí ale neví, že je močení po sexu dost důležité a snižuje riziko vzniku infekčních onemocnění, která se mohou při sexu přenášet. 


Pokud jste při sexu pociťovala nepříjemné pocity a bolest ve vagíně, nenechávejte to jen tak a nepřecházejte to, ale s partnerem, či ideálně i s lékařem (pokud by se problém opakoval) vše neodkladně zkonzultujte.


Druhým důvodem je pak samotný VZTAH či CIT, pokud šlo o sex s někým, na koho máte citové vazby. Společná sprcha vaše pouto jen utuží. Stejně tak psychologové doporučují, abyste bezprostředně po sexu nechodili na sociální sítě, ale věnovali jste se jeden druhému. To dává smysl, že? :)


  18:11,  aktualizováno  25. března 2019 20:01