Slídíte po ní na Facebooku, hltáte její příspěvky a dokola se s ní srovnáváte. A překvapí vás zjištění, že vám tahle posedlost může ničit vztah?

Stačí párkrát kliknout myší a víte o jeho bývalce úplně všechno. Pětasedmdesát procent žen přiznává, že někdy na Facebooku po partnerově expřítelkyni pátraly a srovnávaly se s ní. „Chtěla jsem prostě vědět, co je zač,“ hájí se třicetiletá Edita. „Zajímalo mě, jestli je hezčí než já, jak se obléká, co ji baví. Proč ji miloval.“ V ideálním případě byste se dozvěděla, že jeho totálně tuctová bývalá milenka právě odletěla na dlouhodobou výpravu směr Sibiř a vy na ni můžete v klidu zapomenout. Jenže mnohem pravděpodobněji vymáčknete z internetu informace, které vám na klidu nepřidají. „Ta mrcha nechala mému příteli vzkaz. Přečetla jsem si ho a od té doby ji nemůžu vyhnat z hlavy,“ přiznává čtyřiadvacetiletá Kamila.


„Otevřela jsem si její profil a vylovila fotky z doby, kdy s Danem chodila. Vypadali tak šťastně! A ze všeho nejvíc mi vadí, že vypadá jako modelka!“ Většina z vás si na začátku pomyslí: „Obhlídnu ji jen jednou.“ Jenže zvědavost vám nedá a postupně se z lustrování stane závislost. „Skoro denně kontroluju, co dělá a jaké fotky přidala. Jenže si představuji, že to můj přítel dělá stejně. Nedávno jsme se pohádali a já mu začala úplně bezdůvodně předhazovat, že na ni určitě pořád myslí. Ve vzteku jsem přiznala, že se sem tam kouknu na její profil. Prohlásil, že jsem blázen.“ Kamila by ráda partnerovu bývalou pustila z hlavy, jenže to nedokáže. „Kdykoli si o ní něco dalšího zjistím, strašně si to pak vyčítám.“


Byla lepší než já?

Je pochopitelné, že vás žena, kterou považujete za sokyni, zajímá. Není divu, že se s ní poměřujete. Ale fakt, že při pohledu na její tvář rudnete vztekem, vám rozhodně na náladě nepřidá. Váš drahý ji miloval. Nestýská se mu náhodou po ní? Jestli je jeho bývalka nádherná a úspěšná, nenechte se tím otrávit. Berte to takhle: Proč by před vámi nemohl chodit s úžasnou ženskou? Má dobrý vkus. Proto je přece teď s vámi! Když se poměřujete s ostatními, snadno propadnete nejistotě. „Nejvíc mě rozzuřilo, že je štíhlejší a vyšší než já,“ přiznává třeba jedenadvacetiletá Kristýna. Máte to podobně? Uklidněte se, přítel si vás vybral proto, že mu připadáte výjimečná! Zbožňuje vaše manýry, líbíte se mu, přitahujete ho. Rozhodně nepotřebuje něčí kopii! Neustále si tyhle věci připomínejte. A to i když vám sebevědomí srážejí jeho příbuzní či kamarádi, kteří na expřítelkyni pějí samou chválu.


  6:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:25