Někteří muži se bohužel naplno vybarví, až když je pustíte k vodě. Zjišťovali jsme pro vás, jak bezpečně setřást bídáka, který vám ničí život i po rozchodu.

Když čtyřiadvacetiletá Daniela opustila po dvou letech majetnického přítele, ulevilo se jí, jenže ne nadlouho. „Patrik byl chorobný žárlivec a občas se choval jako blázen, třeba hledal v mém autě cizí vlasy a hlídal mi počet ujetých kilometrů, aby si ověřil, že si z práce neodskakuju za milencem.


Přesto jsem s rozchodem váhala, protože až na to žárlení byl Patrik fajn chlap – chytrý a spolehlivý,“ svěřuje se Daniela. Kufry si sbalila až poté, co jí žárlivec na svatbě přátel udělal scénu, protože se moc usmívala na svědka. Daniela se zabydlela u kamarádky a došlo jí, že se jí bez expřítele líp dýchá. Pravé peklo ale mělo teprve přijít. „Patrik všem nalhal, že opustil on mě, protože jsem ho nakazila kapavkou! V noci se opilý zjevoval pod okny kamarádčina bytu a řval, že jsem děvka. Jednou po hromosvodu vylezl do druhého patra a bušil na okno, ať ho pustíme dovnitř. Když jsem zavolala policii, spustil se sice zpátky na chodník, ale hulákal, že si na mě počká.“


Daniela se od té doby bála vycházet po setmění ven a přátelé nebo rodiče ji doprovázeli až ke dveřím bytu, ale pomstychtivý bývalý si ji přesto našel. „Dva měsíce po rozchodu jsem vyrazila poprvé na diskotéku, seznámila jsem se tam s milým mužským a konečně se trochu uvolnila. Když jsem ale šla na záchod, najednou ke mně zezadu přiskočil Patrik, škrtil mě a syčel, že jestliže mě nemůže mít on, tak nikdo! Nechápu, od koho se dozvěděl, kde se ten večer budu bavit; asi mě sledoval. Pustil mě, až když se v chodbičce objevili lidé.“


Daniele nakonec pomohla taktika, která se doporučuje všem pronásledovaným: zmizela a zametla za sebou stopy. „Studuju ve Vídni a bydlím na koleji. Patrik mě sem naštěstí nevystopoval.“ Možná máte také v zádech zhrzeného bývalého, který se chce zapsat do vaší milostné historie jako největší mizera. Proč se tak chová a jak se můžete bránit? Čtěte tipy, které vám zajistí klid, a můžou vám dokonce i zachránit život.


  10:35,  aktualizováno  31. března 2019 13:42