Dala jste mu kopačky a teď se mstí. Máte s ním rozpoutat válku, anebo jít hrdě dál?

Martina měla pocit, že s Lubošem spolu zůstávají jen ze zvyku, a tak se s ním rozešla. Nechtěl jí uvěřit, že ho neopouští kvůli jinému muži. Křičel, plakal, vyslýchal ji, dělal žárlivé scény. Když za ním nakonec zapadly dveře, oddechla si. To ale netušila, že to nejhorší teprve přijde.


„Za pár dnů se mi všechno rozleželo v hlavě a už jsem si rozchodem nebyla tak jistá,“ přiznává Martina. „Byla jsem skoro rozhodnutá dát nám ještě jednu šanci, když mi zavolala kamarádka, ať se podívám na Lubošův profil na Facebooku. Všem svým sto šedesáti přátelům sděloval, že jsem frigidní hysterka, která s ním nechtěla spát, a proto mi dal kopačky! Ráno jsem se podívala z okna a na chodníku pod mým oknem bylo sprejem napsáno, že jsem děvka. O týden později za mnou přijel do práce. Odmítla jsem se s ním bavit, a tak si nechal zavolat mého šéfa a vykládal mu, že mám určitě v práci milence a měla bych dostat výpověď! To už jsem věděla, že rozchod byl vážně dobrý nápad.“


V podobné situaci máte dvě možnosti. Můžete se buď pustit do boje a snažit se očistit svoje jméno, anebo se zachovat jako Katy Perry. Když z Russela Branda začaly padat perly typu „Naše manželství bylo odsouzeno k zániku od chvíle, kdy jsem slezl ze slona, který mě přivezl k oltáři“ nebo „Kdykoli jsme spolu spali, musel jsem si představovat, že jsem s jinou ženou,“ Katy si pořídila nové výstřední oblečení, věnovala víc času mámě, tátovi i babičce a všechnu energii napřela k důležitému úkolu: být úspěšná a neodolatelná.


Právě tímhle se totiž bývalému pomstíte úplně nejvíc. Hrdě expřítele ignorujte a jděte dál. Třeba se dusíte vzteky a ráda byste mu úder vrátila, přístup Katy Perry je však mnohem rozumnější. Nejste si jistá, jestli na jedovaté střely svého bývalého reagujete správně? Je dobře, že jste mu poslala e-mail, do něhož jste vysypala všechny svoje pocity? Nechybila jste, když jste jeho lži na Facebooku uvedla na pravou míru? Po rozchodu ve vás bouří emoce a může být těžké odhadnout, zda jednáte normálně, anebo úplně šíleně. Tady je verdikt: