Bývala jste postelová dračice a teď se vám do sexu nechce? Možná stačí řídit se následujícími radami a vášeň se vrátí dřív, než vám její absence naruší vztah...

Je samozřejmé, že úvodní sexuální smršť, kterou jste prožívali na začátku vztahu, nevydrží věčně. Na druhou stranu však klesající touze musíte věnovat pozornost. Zaslouží si resuscitaci, jinak by se vám mohlo časem stát, že jako důvod rozchodu budete uvádět větu: „Žili jsme spolu jako bratr a sestra.“Podle vědců ničí život bez sexu psychické i fyzické zdraví, sex udržuje tělo v perfektním stavu a v kondici je díky němu také psychika. Pověstná studie z Queens University v Belfastu jde ve svých závěrech ještě dál – pravidelný sex vás prý může zachránit i před smrtí. „Pokud souložíte minimálně třikrát týdně, pak se hrozba infarktu a mrtvice zmenší na polovinu.“ Nad tím už stojí za to popřemýšlet. Tady je několik možných příčin, proč se vám přestalo do milování chtít a návod, jak se s nimi vypořádat. Tentokrát jsme vybírali z těch méně vážných, se kterými si můžete poradit svépomocí, aniž byste musela (sama nebo s partnerem) hned klepat na dveře sexuologa nebo psychologa přes partnerské problémy.¦ Stanovte si datum


Nezní to moc romanticky, taková věta: „Miláčku, pojďme se pomilovat příští čtvrtek, zapiš si to do kalendáře.“ Nadsázka? Jen trochu. Němečtí sexuologové nedávno rozjeli v zemi masivní kampaň ke zlepšení špatného sexuálního života dlouhodobých partnerů.


„Je to jeden z největších problémů ve vztahu, když jeden partner sex chce a druhý nechce. Kvůli odstranění těchto napětí v páru by si měla dvojice každý týden pevně stanovit datum, kdy bude ‚provozovat‘ sex. Mnoho lidí má pocit, že stanovování takového pevného data pro sex je neromantické a tvrdí, že dobrý je jen spontánní sex. Jenže spontánnost zažívá po řadě let soužití jen málokdo. Bláhová touha po nekončící romantičnosti je jednou z nejčastějších příčin vážných vztahových krizí,“ tvrdí Ariane von Thüngen, sexuální odbornice.


Nikdo vám přece nezakazuje pomilovat se i jindy. A také si klidně svůj naplánovaný sex-den hezky užít už od rána žhavými poznámkami, e-maily a esemeskami.


  10:19,  aktualizováno  31. března 2019 13:41