Houpe se pod vámi křeslo, protože slízáváte průšvihy úskočných kolegů? Ruší vás klevetiví parťáci v pracovním postupu? Velíme: Zatočte s nimi! A víme jak.

Když v supermarketu narazíte na nepříjemnou pokladní nebo do vašeho oblíbeného kadeřnictví přijmou nevrlou posilu, může vám takové setkání na chvíli zkazit náladu, ale dalšímu jednání s otravnou osobou se můžete snadno vyhnout. Prostě začnete chodit jinam. Existuje ale jedno místo, kde před drzými, línými nebo zabedněnými jedinci neuniknete – vaše pracoviště. Třetinu dne trávíte s lidmi, které jste si většinou neměla šanci sama předem vybrat, a pokud vám šéf do kanceláře nasadí kolegu, v jehož přítomnosti prožíváte nepříjemné pocity, těžko můžete nového člena týmu přehlížet, jinak by se vaše kariéra ocitla v ohrožení. Čtěte, jak obtížné nepřátele v práci proměnit ve snesitelné pomocníky i dočasné spiklence!Otravný typ č.1: Chronická drbna


Ví všechno první a choulostivé informace vysílá do všech stran. Příběhy, které roznáší, se jistě dobře poslouchají, ale držte se ve střehu, než nečekaně zlikviduje zezadu i vás! „Kamila z vedlejší kanceláře k nám vždycky přišla, zapálila si cigaretu a tlachala, kdo z nepřítomných kolegů si podal inzerát na seznamku a čí milenec přišel o erekci. Jednou ze mě páčila, kolik stála moje nová kabelka, a hned druhý den utrousila o patro výš, že nakupuju u Vietnamců,“ vzpomíná bankovní analytička Pavlína.Strategie boje: Zneklidněte ji. Když klevetnici poučíte, že pomluvy nejvíc vypovídají o té, která je šíří, ani s ní nehnete. Nejspíš jen odsekne, že jste podrážděná, a využije nejbližší příležitost, aby vás znemožnila ve svých laciných klepech. Příště s ní proto pomlouvejte ostošest, ale jen celebrity! Až zase spustí, že šéf prý přišel při rozvodu o všechno, obraťte řeč okamžitě na aférku Leoše Mareše nebo novou floridskou vilu známého politika, o které jste ráno četla v novinách! Přitom kolegyni ujistěte, že vy vedete život nejnudnější osoby na světě, a jako důkaz zmiňte víkend, kdy jste pomáhala rodičům stěhovat. Lidé pomlouvají jen toho, kdo je pro ně zajímavý.


  11:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:34