Co dělat a čemu se naopak vyhnout, když k sobě chcete přivábit vysněného muže? Petr Šmíd ví, na co muži bezpečně zabírají a na co ne.

Hingisová. Přesně tak s mým kamarádem Leošem přezdíváme každé ženě, kterou jsme se snažili sbalit a ona nás brutálně odpálkovala. Když sebevědomě odmítáte naše pokusy o sblížení, cítíme se stejně, jako kdyby nám Martina na tenisovém kurtu tvrdě vracela každé chabé podání. V takové chvíli je nám pod psa, a tak se alespoň snažíme brát své prohry sportovně. Legrácky nám ale nikdy úplně nezvednou náladu. Protože už jsem potkal spoustu Hingisových, naučil jsem se chovat opatrně.


Když zachytím pohled pěkné ženské, oslovím ji jen v jednom případě z padesáti. Měla byste vědět, že nestačí být hezká, přitažlivá a inteligentní. Ženy, okolo kterých se pořád točí spousta mužů, tyto přednosti většinou mají – ale navíc jsou přístupné. A právě tím chlapy neodolatelně přitahují.


Když nás totiž někdo představí hezké ženě, nemáme ještě vyhráno. Mezi větou „Těší mě, já jsem Petr,“ a „Nemáte v pátek večer čas?“ leží hluboká propast, kterou se jen tak neodhodláme přeskočit. Já si v takové chvíli vážně připadám úplně jako kaskadér. Mám vůbec riskovat? Nebude lepší, když si to v pohodě namířím domů, do bezpečí? Poradím vám, jak se chovat, aby z vás muži neměli strach. Když si osvojíte následující triky, budete najednou zahlcená pozváními na schůzky. A budete si moci vybírat.Zhypnotizujte ho pohledem


Když muž uvažuje, jestli vás má oslovit, potřebuje mít jistotu, že ho čeká hladké přistání. Jednoduše řečeno: nepokusíme se vás sbalit, dokud nebudeme mít pocit, že o nás stojíte. Představte si, že muži jsou letadla, která hledají pohodlnou přistávací dráhu, a vy jste letiště. Všude kolem ale létá plno jiných aeroplánů a my do nich nechceme narazit. Nezačneme klesat, dokud nám řídicí věž nedá jasný pokyn, že máme připravenou volnou dráhu. A tou věží jsou vaše oči, které bedlivě sledujeme.


Jeden pohled bereme jako signál, že máme zpomalit. Druhý pohled nám přikazuje, abychom zahájili přistávací manévr.


Třetí pohled znamená, že můžeme s klidem přistát. Pokud chcete, aby se z vašeho soukromého letiště stala mezinárodní atrakce, dívejte se na muže: pohlédněte na něj a odvraťte se, znovu na něj pohlédněte a zase se odvraťte.


Nemusíte se přitom tvářit nijak svůdně nebo smyslně. Stačí, když se chlapovi, který se vám líbí, zadíváte zpříma do očí. Když pak na chvíli uhnete pohledem, dáte mu najevo, že máte zájem, ale raději ještě vyčkáváte. Kdybyste na něj dlouho vyzývavě zírala, asi by z vás dostal strach. Jakmile vás osloví, zahleďte se mu do očí a už pohledem netěkejte. Ukážete mu tak, že jste společenská a máte chuť se s ním seznámit.

Co dělat: Krátce se podívejte na svůj objev a pak rychle uhněte pohledem stranou.

Co ne: Když s ním mluvíte, nedívejte se mu přes rameno ani po jiných mužích a netvařte se znuděně nebo naprosto roztěkaně.


  21:44,  aktualizováno  31. března 2019 13:41