Zařiďte, aby láska mezi vámi jiskřila jako v době, kdy jste spolu teprve začínali chodit. Víme jak.

Možná věříte, že bláznivá zamilovanost vydrží chlapům tak rok, maximálně rok a půl. „Můj bývalý tvrdil, že mě po dvou letech už bere jenom jako kamarádku,“ stěžuje si třiadvacetiletá barmanka Denisa. „Sex byl u nás na programu nejvýš jednou týdně a ještě jsem měla pocit, že musím Petra do milování nutit. Místo aby mě pochválil, jak mi to sluší, ohlížel se na ulici po jiných ženách a komentoval jejich nohy. Možná to tak dopadne s každým chlapem.“ Podobný názor má spousta z vás. Odborníci přes partnerství se ale shodují, že každý milenec je schopný dlouhodobě prahnout po jediné ženě. Jeho touha ale funguje podobně jako oheň v krbu: aby mohla sálat, potřebuje stálý přísun paliva. I když váš drahý v poslední době poněkud vyhasl, následující strategie v něm znovu rozdmýchají vášeň.

Varování: Tyto taktiky způsobují sexuální smršť.Vyslovujte jeho jméno

Možná mu připadají roztomilé všechny ty mazlivé přezdívky, které jste pro něho vymyslela, ale stejně má ze všeho nejraději, když ho oslovujete jménem. A zejména při sexu. „Funguje to jako afrodiziakum,“ potvrzuje třicetiletý fotograf Lukáš. „Když se s Klárou mazlím a ona mi začne do ucha vzdychat ,Luky, Luky’, hned bych ji povalil na zem a serval z ní oblečení.“ Tahle taktika spolehlivě zabere na každého. Vážně. Muži rádi soutěží a zároveň mají sklon o sobě pochybovat. Váš milovaný proto ocení každý důkaz, že je pro vás jednička.


Zvuk vlastního jména muže potěší při sexu, při mazlení, ale i při úplně obyčejném rozhovoru. Musíte však zvolit správný čas a správné místo. Pokud partnerovo jméno vyslovíte ve frontě v supermarketu nebo v přeplněném autobuse, bude účinek minimální. Tuto taktiku vyzkoušejte spíš v baru nebo až budete doma popíjet při svíčkách víno. Můžete mluvit o čemkoli. Téma není důležité, jde jen o to, abyste zřetelně vyslovila jeho jméno a dívala se mu při tom do očí. Povězte třeba: „Představ si, Honzo, že jsem dnes málem dala výpověď.“ I kdyby předtím pošilhával po televizní obrazovce nebo po servírce v minisukni, od tohoto okamžiku vám bude věnovat plnou pozornost.