Většina lidí sex konzumuje stejně jako fastfood. Sice nás nasytí, ale tělo i duše strádají. Máme pro vás recept, jak pomalu, ale spolehlivě dojít k opravdovému uspokojení.

Přestože jsme přesyceni povrchní uspě­chanou sexualitou, cítíme se sexuálně ­vyhladovělí. Ukojíme sice své tělesné potřeby, ale v hloubi srdce toužíme po milování, ­které nás uspokojí na více úrovních.
Téměř všichni jsme podlehli obecným poučkám, jak se „to má ­dělat“. Tím na sebe ale vytváříme tlak, zda splníme očekávání. Jaké? Orgasmus, přece! Zacílení na dosa­žení orgasmu je nemoc celé západní společnosti. Ze sexu se místo posvátného okamžiku sdíleného s milovaným partnerem staly dostihy. Vzrušit se a „udělat se“ v co nejkratším čase, pak si jít po svých a na konci dne ­spolu s dalšími povinnostmi úspěšně ­odškrtnout také „sex“.
Řada lidí proto nespojuje milostný akt s příjemnými pocity, spíše se ­zklamáním a nespokojeností. Někteří cítí dlouhodobou frustraci, jiní utí­kají do fantazií a další v ­marné honbě za uspokojením ­upadnou do závislosti na sexu. Málokdo je schopen svoji ­sexuální sílu řídit s moudrostí a nadhledem.

Respektujme ženskou vnímavost


Na začátku vztahu jsou ženy otevřené, zamilované a citlivé díky tělu zaplavenému hormony. ­Časem se však z milování stane stereotyp a tělo se uzavírá. Jeho vnímavost totiž není respektována a nemá dostatek času, aby mohla rozkvétat. Jak vztah zevšedňuje a sex se zrychluje, žena zjistí, že ztrácí ženskost a důvěru ve své tělo. Málokterá z nás je totiž dobře obeznámena s jeho vnitřními zákonitostmi, obvykle jeho signály potlačujeme a rozhodneme se pro „normální“ sex. Bojíme se, že když budeme ctít přirozeně pomalejší rytmus našeho těla, partner nebude spokojen. Pak se ale cítíme nenapl­něné a tento hlad nemůže nahradit ani ještě více rychlého sexu, ani jiná ­životní pozitiva.
Potřebujeme zpomalit, tělo se pak regeneruje, protože dostává prostor a důvěru. Ženy potvrzují, že už po ­několika dnech pomalého milo­vání bez zaměření na orgasmus mají ­vaginu mnohem citlivější na dotek a ­jemné podněty.

Od stimulace k nudě


Pravda, mnoho žen rychlý sex miluje. Proč ne, ale dáváme při něm k dispozici svou vaginu a míjíme hluboký potenciál ženské sexuality. Nemluvě o tom, že pro ženy je milostný akt zredukovaný na několik minut zabijákem citlivosti, dobré nálady a radosti ze sexuality. Žena se stejně jako voda dlouho zahřívá a dlouho chladne. Po stresujícím dni potřebujeme hladit, hýčkat a hlavně mít na všechno dostatek času bez nátlaku.
Rychlý sex se zakládá zejména na stimulaci a narůstání napětí v těle, což však otupuje smysly. Potřebujeme čím dál silnější podněty k vzrušení. Bez nich upadneme do rutiny, sex ztrácí náboj, vyčerpá se a do vztahu se vkrádá nuda.
První věc, kterou potřebujeme udělat, je oprostit se od zacílení na orgasmus. Pak se v naší intimitě a možná i v celém životě rozhostí léčivý klid.

Zaměření pozornosti dovnitř


Denně na nás útočí spousta informací zvenčí a navíc vše děláme mechanicky – chodíme, sedíme, řídíme, vaříme, uklízíme, jíme a milujeme se. Nevnímáme, že je naše tělo stažené. Všimneme si ho, až když nás začne bolet nebo se některá jeho část zablokuje Jak právě teď sedíte? Jak jsou na tom vaše hlava, krk, páteř? Máte ramena vytažená, nebo spuštěná dolů? Čelist zaťatou, či uvolněnou? Jak dýcháte? Zhluboka se nadechněte!
Přenesení pozornosti zvenku dovnitř vyžaduje jen trochu cviku. ­Můžete ho trénovat třeba při chůzi nebo v MHD. Tak jako stahujete plamen hořáku, představte si, že stahu­jete pozornost z okolí dovnitř a dolů do těla. Všimněte si příjemných ­po­citů (možná ucítíte lehké brnění, proudění, chvění nebo teplo), které se v něm rozprostřou.

Chcete o pomalém sexu vědět víc? Čtěte dál!


  19:00,  aktualizováno  26. března 2019 9:55