V Česku roste zájem o BDSM (sexuální praktiky zahrnující vše od svazování přes sadismus a masochismus)  i o pomůcky, které lze v intimním životě využít.

Podobné sexuální praktiky vnímá stále více lidí jako zajímavé zpestření sexuálního života. Výzkumy zároveň ukazují, že páry praktikující BDSM mají zdravější partnerské vztahy, otevřenější komunikaci i nižší procento neuróz. 

Sexuální praktiky z oblasti BDSM jsou v českých i světových ložnicích stále častější. Internet i knihy jako 50 odstínů šedi pomáhají tuto oblast odtabuizovat. Ve výzkumu publikovaném v americkém odborném časopise Journal of Sex Research se ke zkušenostem se svazováním, ponižováním či sadomasochistickými praktikami přihlásil každý třetí Američan.Ani Česká republika není pozadu. Odborníci se naopak shodují, že Češi jsou v této oblasti mnohem tolerantnější než jiné národy. Stále více lidí proto oživuje svůj sexuální život netradičními technikami i pomůckami. „Nárůst poptávky o pomůcky spadající do kategorie BDSM roste každý rok o 30 až 40 procent. Poměr mužů a žen je mezi zákazníky v podstatě vyrovnaný. Nejčastěji jsou to mladí lidé mezi pětadvaceti a pětatřiceti lety,“ uvedl Adam Durčák ze sexshopu Růžový slon s tím, že se mezi zákazníky začínají objevovat i zájemci mnohem vyššího věku.Je BDSM porucha? Nebo dokonce domácí násilí? Čtěte dál!


  16:00,  aktualizováno  25. března 2019 18:37