Jasně, některé ženy nepotřebují mít orgasmus úplně pokaždé a užívají si sex i bez něj. Ale kdo by nechtěl zažívat orgasmus častěji?

1. Podejte si ruku. Jestli potřebujete při pronikání laskat klitoris, sáhněte si do klína klidně sama. Máte ho pohodlně na dosah třeba při milování vleže na boku nebo na všech čtyřech.


2. Milujte se před odchodem na večírek, ne až po návratu domů. Alkohol sice vyburcuje touhu, jenže po jeho požití se vám víc prokrví genitálie a tkáň zduří, takže do vás partner nezapluje tak hluboko, jako když jste střízlivá. A to může některým ženám ztěžovat cestu k vyvrcholení.


3. Navlhčete dráhu. Téměř padesát procent žen udává, že když použijí lubrikant, snadněji dospějí k orgasmu.


4. Požádejte ho, aby do vás během orálního sexu zavedl prst (nebo dva). Kombinované dráždění zvyšuje pravděpodobnost, že zasténáte rozkoší.


5. Tkáň poštěváčku se táhne dolů podél stydkých pysků ve tvaru obráceného písmene V. Požádejte proto partnera, aby vám při ústní hře hnětl nebo olizoval stydké pysky.


6. Milujte se ráno. Spousta žen prožije rozkoš spíš těsně po probuzení než před usnutím. Jste odpočatá, uvolněná, nemyslíte při sexu na kolegyni, která vás naštvala…


7. Sledujte svůj menstruační cyklus, protože třináctý den (těsně před ovulací) vám stoupne hladina testosteronu. Díky němu vás zaplaví větší chuť na sex i vyšší šance na orgasmus.


8. Spěte s laskavými muži. Z průzkumu Cosma vyplynulo, že 75 % žen snadněji dosahuje orgasmu s mužem, kterého mají rády a důvěřují mu. I když zrovna s nikým nerandíte, vyberte si laskavého, ohleduplného milence, kterému na vás záleží a vy se s ním cítíte v bezpečí. A dívejte se mu při sexu do očí. Pocit intimity okamžitě vzroste.


  11:00,  aktualizováno  25. března 2019 20:50