Příroda ožila, jsou tu teplé dny a pod rozkvetlými stromy se to hemží zamilovanými páry. Ke kterým vy nepatříte. Není třeba zoufat, být single má i své výhody, poradíme vám, jak si užít jaro sama a co nejlépe.

Při pohledu na páry, které se v jarním slunci vodí za ruku nebo polehávají v parcích na dekách, není třeba smutnit. Ideální partner pro vás existuje, prostě se jen ještě neobjevil. Než k tomu dojde, užijte si jarní období v klidu a pohodě. Přinášíme sedm prověřených tipů, díky kterým prožijete úžasné dny v tomto skvělém ročním období.

1. Cestujte ze dne na den


Nic a nikdo vás neomezuje – vidíte levné letenky do Říma nebo Londýna na příští den či týden? Nerozmýšlejte se a ihned je kupte. Být single znamená, že si můžete dovolit impulzivní rozhodnutí a neptat se nikoho dalšího, zda má čas, chuť nebo zájem jet s vámi.

2. Zaměřte se na sebe


Máte moře času, využijte ho. Udělejte věci, které jste doteď odkládala, přečtěte si třeba knihu o seberozvoji, začněte pravidelně cvičit, nespěchejte a choďte z práce či školy domů pěšky. Ujasněte si, co je pro vás důležité, kam směřujete a co očekáváte od budoucnosti. Když jste single, je na to nejvhodnější příležitost.

3. Bez výčitek!


Vidíte za vitrínou cukrárny nádhernou kremroli se šlehačkou? Sem s ní! Užijte si dny, kdy nemusíte řešit každý gram tuku nebo tázavé pohledy partnera ve chvíli, kdy dostanete chuť na sladké. Tajný tip: dezerty skvěle doplní sklenička červeného Bohemia Sektu.

4. Konečně se vyspěte


Tulit se ve spánku k partnerovi bývá velmi příjemné, ale – ruku na srdce – většinou to nevypadá jako v romantických filmech. Přetahovaná o peřinu, vlasy v nose, chrápání, postrkování nebo odstrkování… Sdílet lože prostě není taková pohoda, jak by se mohlo zdát. Užijte si, že máte postel a peřinu jen a jen pro sebe.

5. Udělejte si čas na kamarády


Společné chvíle s partnerem jsou sice fajn, ale odsouvají vaše přátele na druhou kolej. Když jste single, je snadné vyrazit s partou na výlet či tah, setkat se se spolužáky, které jste roky neviděli, nebo zjistit, kam život odvál staré známé. Zkuste uspořádat pořádný piknik, na organizaci koneckonců máte dost času. Připravte si pro hosty překvapení, například slavnostní přípitek s jahodami. Předejte svým kamarádům tip Davida Krále, dvojnásobného mistra České republiky v sommelierství: „Nejprve se napijte sektu. Poté snězte jahodu a ihned se znovu napijte, při tom mírně nasajte vzduch přes rty, aby se vám sekt s jahodou v ústech řádně rozšuměl,“ doporučuje.

6. Najděte si nové hobby a vypilujte ho


Jaro je symbolem nového života, nových začátků. A všichni víme, že je lepší dělat jednu věc pořádně než deset napůl. Vyberte si proto nový koníček a opřete se do něj ze všech sil, ať už jde o kurzy malování, pole dance, nebo založení vlastního foodblogu.

7. Buďte sama (se) sebou


Využijte chvíle, které můžete strávit jen tak sama. Dopřejte si koupel ve voňavé soli, udělejte si maraton zajímavých filmů, tancujte v obýváku v roztrhaném tričku – a nezapomeňte si k tomu otevřít lahev dobrého vína, chutnat vám bude třeba Frankovka rosé z řady Víno Mikulov Morava.

  10:47,  aktualizováno  10:48