Kolem vztahů koluje mnoho mýtů, polopravd i naprostých pitomostí. Jaké nejvypečenější rady často slýcháme od starších a zkušenějších? A co je na nich pravdy?

Jak jde o vztahy, každý je na slovo vzatý odborník. Jenže není všechno pravda, co tak vypadá – i když to zdánlivě má hlavu a patu nebo vám to říkala vaše moudrá babička. Chcete vědět, v čem vás tahají za nos? Čtěte!1. Bez sexu není intimita


Jistě, sex je důležitý, to nikdo nepopírá. Na druhou stranu na něm vztah nestojí ani nepadá. Existuje celá řada důvodů, proč vás sex nemusí zajímat. Třeba jste vystresovaní,máte moc práce nebo vám v tom brání nějaká nemoc. Ačkoli nemálo zdrojů tvrdí opak a určitě existuje vztah mezi pocitem intimity a sexem, neznamená to automaticky, že bez sexu není vztah. Jak tvrdí Susan Kraussová Whitbourneová, autorka knihy Hledání uspokojení: „Zahrnuje sex pokaždé intimitu? Ne. Stejně tak není sexuální aktivita nezbytnou podmínkou emocionální blízkosti.“ Dokud k sobě pořád pociťujete náklonnost, pak skutečnost, že jste to nedělali pár týdnů nebo dokonce měsíců, neznamená, že jde váš vztah do kopru.


  10:00,  aktualizováno  25. března 2019 19:49