Nevolá? Mluví o své bývalé? Víme, jaké podivnosti obvykle dělají muži, když vás opravdu chtějí.

Možná. Možná se do vás zamiloval – nebo taky ne. Možná vám nevolá, protože ho v podstatě nezajímáte. Třeba si ale doma hodiny nacvičuje dvě úvodní věty a právě teď se s bušícím srdcem blíží k telefonu, aby vám je odrecitoval. Kontrolujete si mail každých pět minut, ale „žádné nové zprávy“. Muka, co? Kašle na vás, nebo si jenom opakuje pravidla pravopisu? Těžko říct. Nebo spolu už dávno posedáváte po kavárnách, ale z vašich debat pro vás prostě neplyne nic jistého. Co jako myslí tím, že ho uhání nějaká geniální modelka, a přitom se dvakrát za minutu mimoděk dotýká vaší ruky? No, tyhle tance sice patří k věci, ale byla by škoda trávit život věčným otrháváním kopretin. Existuje totiž několik signálů, které vám naznačí, že už ho máte na háčku a teď stačí jenom pomalu a trpělivě točit navijákem. Tak jestli chcete, točte. Za chvíli ho máte na břehu.1. Vrká a vrká


Nejspíš jste už zjistila, že pokud jde o komunikační schopnosti, muži jsou obvykle docela líní. Telefonovat JEN TAK, bez zvláštního důvodu – proč? Jen tak někomu brnknout a ptát se: „Tak co, jak to jde?“ Smolit esemesky, maily a nedejbože pohledy či dokonce dopisy z pouhé radosti z rozhovoru, z té potěchy, že mohu s někým sdílet neurčité pocity – díky, až někdy jindy. A zrovna si nevzpomínám na žádného kamaráda, který by za poslední roky na cokoliv nalepil známku. Tyhle zásadní poučky ovšem přestávají platit ve chvíli, kdy vás máme v hlavě. Najednou není tak obtížné přinutit mozek k činnosti a začít vymýšlet něco neuvěřitelně vtipného. Můj přítel se sklonem k veršování měl oblíbenou fintu. Posílal holkám anagramy neboli básně ve volném nebo vázaném verši, přičemž počáteční písmena každého řádku čtená svisle dávala dohromady jméno adresátky.


Postupně jich vyrobil slušnou zásobu, takže častější jména jako Jana, Hana, Jitka, Katka mohl používat víckrát, což sice svědčí o jisté lenosti, ale taky o vynalézavosti a snaze. Prostě každých pár písmen nebo slov ze sluchátka se počítá a na pauzách mezi nimi až tak moc nezáleží. Váš vybraný sympaťák trpí podobnou nejistotou jako vy a meditace nad větami typu „na víno bych možná někdy šla“ mu mohou zabrat celé hodiny. Jestli si ráda hrajete, klidně mu odpovídejte v rébusech. Pokud ne, nahrajte na pár smečů a máte jasno. Nicméně si buďte jistá, že kdyby vás hodlal odsunout do odkladiště své paměti, podivuhodně rychle zmizí, zmlkne a někam se navždy propadne.