Jak se milovat, když chcete dítě? Čtěte, které triky fakt fungují a co jsou jenom mýty.

Možná teď řešíte úplně opačnou věc: jak to dělat, abyste neotěhotněla. Jenže jednoho dne (třeba už zítra) se probudíte a dojde vám, že dítě chcete. Vysadíte antikoncepci a sex pro vás najednou dostane další rozměr. Dříve vám v posteli šlo hlavně o zábavu a cílem číslo jedna byl co nejslastnější orgasmus. Najednou ale toužíte, aby se ve vaší děloze potkala spermie s vajíčkem a daly to dohromady – a uvažujete, jak jim setkání usnadnit.


„Vymýšlela jsem různé zlepšováky, aby se mimino povedlo,“ prozrazuje třicetiletá učitelka Kamila. „Vyzkoušela jsem všechny triky, které jsem slyšela od kamarádek. Třeba jsem vždycky před sexem spolkla vitamin E, který údajně podporuje plodnost.“ Ne všechny tipy ale fungují. Čtěte, jak se milovat, aby byla pravděpodobnost otěhotnění co nejvyšší – a abyste si milování užila.1. Dělejte to pro radost


Jasně, sex je hlavně zábava. Jenže jakmile se rozhodnete pořídit si potomka, milování se pro vás může změnit v jednu z pracovních povinností. A to zavání průšvihem. „Najednou jsem brala sex děsně vážně,“ přiznává devětadvacetiletá asistentka Denisa.


„Vybavuju si, jak jsem si v duchu psala seznam povinností typu ,porada, složenky, samoška, sex’.“ A v podobné situaci se ocitá spousta z vás. Zatímco chlapům připadá milování pořád stejné bez ohledu na to, jestli se zrovna pokoušejí dělat dítě, nebo ne, vám po vysazení antikoncepce v hlavě cosi přecvakne a najednou uvažujete úplně jinak.


„Vybavuju si, jak Lukáš usnul před televizí a já ho probudila slovy: ,A co sex? Takhle si to dítě neuděláme!’ Zpětně se nedivím, že po takovém úvodu zůstal viset na půl žerdi,“ svěřuje se šestadvacetiletá produkční Lenka. Pokud budete k milování přistupovat podobně jako třeba k mytí nádobí – „sice se mi zrovna nechce, ale musím“ –, váš sexuální život může jít doslova pod záhon tulipánů.


„Milovat se máte kvůli radosti a oboustrannému uspokojení,“ zdůrazňuje gynekolog Karel Přibyl ze soukromé ordinace v Havlíčkově Brodě. „Tuhle slast si užívá ze všech živočichů na planetě jen člověk, tak si toho važte. Těhotenství pak jenom představuje krásný následek.“ Pamatujte na to.


  16:00,  aktualizováno  25. března 2019 19:28