Zdá se vám, že váš vztah poněkud stagnuje? Už nemusí! Někdy stačí opravdu málo a změna k lepšímu se odehraje prakticky ihned.

Se vztahy je to jako se vším ostatním – musí se na nich pracovat. Jeden z největších problémů, kterým trpí většina dlouhodobých vztahů, je nedostatek komunikace. Všichni automaticky předpokládáme, že o některých věcech se zkrátka mluvit nemusí. A to je velký omyl.Psychoterapeut Barton Goldsmith ve své nové knize Šťastný pár tvrdí, že klíčem k dlouhému a spokojenému životu v páru jsou správně zvolené otázky. Těch šest nejdůležitějších vás dnes naučíme. Jsou mnohem prostší, než možná čekáte, což neznamená, že by snad kvůli tomu byly méně účinné. Právě naopak! Někdy je potřeba vyřešit drobné problémy, aby se ty větší mohly urovnat samy.


1. Můžu ti s něčím pomoct?

Většinou se necháváme pohltit vlastními povinnostmi a zapomínáme, že i ostatní toho mají často nad hlavu. Říkat „miluju tě“ je krásné, ale skutky jsou víc než slova a svou lásku nejlépe dokážete tím, že druhému skutečně pomůžete. „I ve chvíli, kdy jste hodně unavení, zkuste nabídnout partnerovi jako gesto lásky pomocnou ruku,“ doporučuje psychoterapeut Barton Goldsmith. Dáte tak najevo své city a uděláte něco konstruktivního a stmelujícího zároveň. Nedovolte, aby vás každodenní starosti rozdělily, a mějte na paměti, že toho máte hodně společného, takže byste se měli rovným dílem podělit o vše.