Líbání je prima, hlavně když se líbáte s někým, koho milujete! Věděla jste však, že má spoustu přímých pozitivních účinků na naše zdraví?

Pokud zrovna při líbání nepřenesete na protějšek (nebo on na vás) nějakou nemoc, je tahle příjemná činnost pro lidské tělo velmi prospěšná. Přečtěte si hned 6 pozitivních důsledků líbání!

1) Povzbuzení imunity


V lidských ústech najdeme více než 700 různých druhů bakterií. Při výměně slin během líbání dochází k výměně bakterií mezi vámi a vaše tělo získává některé nové. Pokud si myslíte, že to je negativní, jste na omylu. Množství lékařských studií prokázalo, že časté líbání a rozmanité nové bakterie pomáhají zlepšit zdraví. Hlavně proto, že aktivují imunitní systém a zajistí jeho lepší reakce. Kolik bakterií se přenese během jeho francouzského líbání? Podle vědců jdou čísla do desítek milionů!

2) Odbourání stresu


To dává smysl, že? Pokud zrovna u líbání nejste ve stresu, že vás někdo uvidí, většinou se krásně uvolníte a tahle krásná činnost vám pomůže snížit hladinu stresového hormonu kortizolu. Naopak zvyšuje hladinu serotoninu, látky, která udržuje rovnovážnou hladinu v mozku. Během líbání se také do těla vylučuje tzv. hormon lásky, oxytocin. Zázračná látka, která zajistí pocit klidu, bezpečí, a sounáležitosti s druhou osobou.Nejvíce se oxytocin vylučuje při orgasmu, během nejrůznějšího typu dotyků či mazlení však jeho hladina také velmi stoupá.

  16:00,  aktualizováno  25. března 2019 17:55