Jak docílit toho, aby byl rozchod "v mezích možností" bezbolestný a hlavně důstojný? Poradíme vám, čeho se držet! 

V první řadě si musíme uvědomit, že rozchod je v drtivé většině případů stresovou záležitostí pro obě dvě osoby, kterých se týká. Pokud však vztah opravdu nefunguje a není šance na zlepšení, není dobré před touto možností utíkat a nefunkční vztah nesmyslně protahovat. Rozchodu se pak stejně nevyhnete a navíc budete vystresovaná už z dlouhých smutných měsíců před ním. 


Jak na důstojný rozchod?1) V klidu


Velkým zlozvykem je vyhýbání se rozchodu i přes to, že už v hlavě vztah ukončený máte. Chováte se pak k partnerovi špatně a váš vztah přes sérii velmi nepříjemných zážitků dospěje k rozchodu v obří hádce. Nevěříme, že tohle je ta lepší varianta. Není nad to si promluvit jako lidé, upřímně z očí do očí. Buďte věcná, empatická, ale rozhodná. Jak už jsme psali, pokud se v hlavě definitivně rozhodnete, rozejděte se co nejdříve. Nemá smysl partnera litovat a tuhle zprávu oddalovat, jen mu tím ještě víc ublížíte.2) Rozchod je rozchod


Když jste sebrala sílu na to, oznámit tuhle mnohdy zdrcující věc, přichází široká škála reakcí protistrany. Jednou z nich je i lítost a prosby o nějakou další šanci. Pokud vážně nic necítíte, není dobré na podobné věci přistupovat. Skončilo by to jen trápením vás obou. Kde nic není, tam vztah neporoste... proto vytrvejte ve svém rozhodnutí. Třeba vám odloučení pomůže a vrátíte se k sobě za pár měsíců, nebo za pár let!


  18:00,  aktualizováno  25. března 2019 18:15