Extrovert nebo introvert? Notorik nebo abstinent? To vše prý ovlivňuje jeho věrnost!

Věrnost je základem šťastného, dlouhodobého vztahu, na tom se asi shodneme všichni. Jak ale najít toho pravého "pana věrného"? Vědci tvrdí, že některé indicie věrnosti se najít dají. Jistě byste nějaké vymyslela sama, jiné jsou však dost bláznivé. Pojďme se na ně podívat!

1) Pozor na jedináčky!


Zvlášní, že? Přiznáme se, že nás by nenapadlo hodnotit možnou míru věrnosti podle toho, kolik sourozenců náš partner má. Webovky SeekingArragements.com ale tvrdí, že to vliv má. Daleko větší procento nevěrníků prý pochází z řad jedináčků. Pravděpodnost, že vám zahne muž bez sourozenců, je prý až o jednu třetinu vyšší. A to už je docela dost! Majitel této stránky tvrdí, že se vysvětlení samo nabízí. Jedináčci prý mohou být lehce frustrovanější než ti, kteří vyrůstali se sourozenci, navíc mají v dospělosti často problém být osamělí, byť jen chvíli. Častěji se tak uchylují k nevěrám.

 

2) Alkohol? S mírou


Jasně, asi nejméně překvapivý ukazatel. Pokud randíte s někým, kdo není schopný kontrolovat množství alkoholu, které na pátečním mejdanu projde jeho ústy, je daleko vyšší šance na bolestnou nevěru, než u abstinenta, nebo decentního pařiče. A pozor - toto potvrdil i výzkum Oxfordské univerzity! Ten, kdo hodně pije (5 a více drinků za noc), se jen velmi těžko kontroluje.

  18:00,  aktualizováno  25. března 2019 17:39