Být zamilovaná je nádhera. Díváte se na svět i svého milého přes růžové brýle, a tak leccos přehlédnete. Michaela Klevisová ví, kdy je lépe z lásky rychle vystřízlivět.

Když mi kamarádka Žaneta představila nového přítele Michala, hlavou mi okamžitě blesklo: Nehodí se k ní. Žaneta je tvůrčí, veselá, bohémská bytost. Michal na mě působil jako upjatý pedant.


Vypadal zamilovaně, ale mně vrtalo hlavou: Co cítí ona? Miluje ho? „Jasně, že jo,“ odpověděla mi. Jenže vzápětí svoje sebejisté prohlášení shodila výrokem: „Vím, působí trochu jako exot, ale je do mě blázen a já už prostě s někým chci být.“


Jak jejich vztah dopadl? Za pár měsíců se hádali i o to, co bude k večeři, a do půl roku se rozešli. V podobné situaci se může ocitnout každá žena. Začnete chodit s novým mužem, který se vám třeba i celkem líbí nebo máte stejný vkus a záliby, jenže romantický cit vám nejde úplně od srdce. Možná se dáte dohromady hlavně proto, že vám ho dohodila kamarádka, a vy ji nechcete zklamat.


Anebo jste podobně jako Žaneta dlouho bez partnera a už nehodláte poslouchat otázky typu: „A co ty? Kdy už si někoho najdeš?“ Tohle všechno jsou bohužel hodně chatrné základy pro vztah. Pokud vás do partnerovy náruče vehnal některý z následujících důvodů, ztrácíte s ním čas a můžete mezitím propást toho pravého.Ujíždí vám vlak


Ženy si někdy samy stanovují termín, dokdy se chtějí usadit. Třeba jste se v osmnácti rozhodla, že do osmadvaceti budete mít první dítě. Jenže pak přijdou osmadvacáté narozeniny a vy jste bez dítěte, ale i bez partnera, se kterým byste mohla rodinu založit. Spousta žen zpanikaří, sbalí nejbližšího volného mužského a přesvědčí sebe i jeho, že si ho chtějí vzít a mít s ním děti.


Na další hledání přece už nemají čas! Jste-li v podobné situaci, uvolněte se. Proč byste musela dodržet nějaký starý harmonogram? V osmnácti jste nemohla tušit, jak se bude váš život vyvíjet a po čem budete v osmadvaceti toužit. Nejspíš o vážný vztah ještě nestojíte, máte život nabitý spoustou zábavy a na hledání toho pravého vám prostě nezbývá čas.


  17:00,  aktualizováno  25. března 2019 18:26