Čím vážněji myslí na společnou budoucnost s vámi, tím míň s vámi o ní – a o lásce vůbec – mluví. Tak to opravdu chodí?! Ano! Čtěte další šokující pravdy, které vám sami muži nikdy neprozradí.

Milujete přítele a jste přesvědčená, že ho celkem dobře znáte. Naučila jste se luštit jeho jednoslabičné odpovědi, předvídat změny nálad a přijímat mužskou logiku typu „když se zeptám kolemjdoucího na cestu, doživotně se ztrapním“. Přesto občas udělá něco, nad čím vám zůstává rozum stát. Možná jste přesvědčená, že se vás milovaný snaží schválně štvát nebo vás dostatečně nemiluje. Jenže chlapi se v partnerském vztahu chovají jinak než ženy. Mají pár zvláštních zvyků, o nichž s vámi nikdy nemluví.

Většiny podivných skutků se totiž dopouštějí podvědomě, takže i kdyby chtěli, těžko by vám dokázali své jednání vysvětlit. Jestliže si plánujete, že ho předěláte, rovnou na to zapomeňte. Nikdy se vám to nepodaří. Mnohem účinnější bude, když jeho zvláštním pohnutkám porozumíte a vezmete na vědomí, že nejde o nic vážného. Právě teď máte jedinečnou šanci nabourat se svému milovanému do mozku a zjistit, proč se občas chová tak podivně.

1. Čím vážněji to s vámi myslí, tím míň mluví o lásce.


V prvních týdnech vztahu vám nosil růže, posílal něžné esemesky a každý večer vám zavolal; dokonce i z pařby s kamarády. Dnes můžete být šťastná, když si vzpomene, kdy máte svátek. Znamená to, že už mu na vás nezáleží? Ve fázi svádění se většina chlapů promění v automat na romantické pozornosti. Když po vás muž zatouží, udělá všechno pro to, aby vás získal. Zahrnuje vás dárky a pozorností a sleduje, jestli už jste se chytila na háček.

Jakmile usoudí, že vás sbalil, zvolní tempo. Proč by se dál snažil, když dosáhl svého? Jestliže si myslíte, že o vás už nestojí nebo si vás přestal vážit, jste na omylu. Ve skutečnosti se ve vztahu cítí v bezpečí, je spokojený a věří, že vám to spolu vyjde. Nepotřebuje si ověřovat, jestli ho milujete, protože je o tom pevně přesvědčený. A to je dobrá zpráva, ne?

„Když jsem se dala dohromady s Ivanem, posílal mi do práce lilie a na schůzce mi tajně strkal do kapsy kabátu papírky s básničkami,“ svěřuje se čtyřiadvacetiletá kadeřnice Renata. „Po letech jsem ráda, když dostanu v březnu k narozeninám kytičku sněženek. Loni na ně dokonce Ivan zapomněl! Asi už mě nemiluje.“

Jestliže trpíte podobnými strachy, zakruťte jim krkem. Pokud vás chlap přestal po několika měsících vztahu zasypávat růžovými lístky, neznamená to, že v duchu hledá únikový východ. Všechny ty květiny, něžné vzkazy a plamenná vyznání byly návnady, na něž se vás snažil nalákat. Opravdovou lásku a oddanost muži vyjadřují úplně jinak – drobnými gesty, která možná přehlížíte.

Všímejte si, jak se k vám partner chová v běžném, každodenním životě. Odvolal sraz s kamarády, aby s vámi mohl jít na oslavu devadesátin vaší babičky? Možná vám to nepřipadá tak romantické, jako kdyby vám věnoval zlaté náušnice, ale smysl je stejný: partner chce, abyste byla šťastná. Když vám umyje auto, vteřinovým lepidlem vám spraví nalomený podpatek, odveze vaši kočku na veterinu, pomůže vám vymalovat koupelnu, svým činem vám vzkazuje: „Miluju tě, chci se o tebe starat a udělám pro tebe cokoli.“ A to je svým způsobem třeskutá romantika.

  19:00,  aktualizováno  25. března 2019 22:25