Neříká vám svá vyznání tak často jako vy jemu? Dotýká se vás méně, než byste potřebovala? Pozor! Nemusí to vůbec znamenat, že vás nemiluje. Jen třeba mluví jiným jazykem lásky než vy.

Americký psycholog Gary Chapman, který se specializuje na psychologii lásky, vytvořil jednoduché schéma: Pět jazyků lásky (stejnojmenná kniha z nakladatelství Návrat domů). Podle něj prý vaší lásce pomůže rozpoznat, rozkódovat, jakým jazykem lásky mluvíte vy a jakým váš partner. A možná pak zjistíte, že jeho láska k vám je daleko větší, než jste si mysleli! A stačí k tomu jenom náš jednoduchý návod:1. jazyk lásky: SLOVA


Člověk, kterému je vlastní tento jazyk lásky, ji vyjadřuje slovy. Říká: „Mám tě rád.“ „Miluji tě.“ Ale pozor!?Nemusí se jednat o taková přímá vyznání. Ostatně řada z nás žen ví, že muži s těmito slovíčky mají často docela problém. A tak ten, kdo používá první jazyk lásky, mů­že místo jasných vyznání tomu, kterého miluje, formulovat svou lásku například vyjadřováním úcty, chválením, povzbuzováním..., zkrátka slovy, díky nimž poznáte, že mu na vás záleží, že chce, abyste se cítili dobře.


  17:00,  aktualizováno  25. března 2019 18:31