3) Děti = celý svět


Narození dítěte je ta nejšťastnější a nejhezčí událost, jakou můžete ve vztahu zažít. I tenhle zázrak s sebou však nese jistá rizika. Mnohdy se stane, že po nadšení přichází těžké vystřízlivění a vztah dvojice s malým miminkem se relativně brzy po porodu ocitá v troskách. Jak je to možné? Autor knih Andrew G. Marshall tvrdí, že za vším je absolutní zaměření pozornosti na dítě a nepečování o vztah, který je odložený na druhou (nebo spíše třetí) kolej. Partneři úplně přestávají trávit chvíle o samotě, jsou neustále v blízkosti dítěte a věnují mu veškerý čas i svou mozkovou kapacitu. Něco jako společná večeře, výlet, nebo snad kino? Neexistuje. Sounáležitost páru je po čase pryč.

http://gty.im/538033568

4) Žárlivost


Oblíbená věta žárlivých lidí, že „Kdo nežárlí, nemiluje“ má částečně i reálný základ. Všeho je však potřeba s mírou a všichni víme, že jedním ze základních stavebních kamenů vztahu je důvěra. Neustálé výčitky, nedůvěra, prověřování, to nemá ve vztahu co dělat a dlouhodobě taková „šikana“ jednoho z páru jednoduše nemůže fungovat. Přehnaným žárlivcům nikdy vztah dlouhé roky nevydrží, a pokud ano, je primárně nešťastný.

Bude vás zajímat: 7 věcí, které muž potřebuje ve vztahu


5) Rozdíly v touhách o sexuálním životě


Mnozí lidé říkají, že „ve vztahu jim o sex nejde“. To je ale celkem dost riskantní, protože sex je tím správným osvěžením a kořením vztahu. Je potřeba, abyste se ve svých tužbách s druhou polovičkou sladili. Nikdo neříká, že musíte mít pohlavní styk obden, je ale potřeba komunikovat a vědět, že vám oběma vyhovuje to, jak to máte nastavené. Jestli se vaše představy o četnosti a způsobu milování hodně rozcházejí, mohlo by to časem váš vztah přinejmenším dost poničit.

  18:00,  aktualizováno  25. března 2019 17:32