Kdysi stačil jeden pohled a byla to láska na celý život. Dnes se lásky bojíme, nechceme se zamilovat, vázat ani tvořit jakákoli pouta. Proč?

Zranitelnost


Nový vztah je vždy velkou neznámou. A lidé mají přirozeně z neznámého strach. Nikdy nevíme, co přijde nebo nepřijde. Ale přeci nemůžeme sedět celý život doma! První měsíce vztahu se opravdu nedají nazývat citovým komfortem, člověk je neustále ve střechu a čeká, co se bude dít dál. Otevřel dveře do svého života a tím se cítí ohrožen.

Bolest


Ano, bojíme se bolesti. Když někomu nabídneme srdce na stříbrném podnose a on nám jej vrátí zlomené, je to kruté. Ale bohužel to je život. Všichni víme, že neúspěšný vztah po sobě nechá pořádnou paseku, ale myslíte si, že by šlo proplout životem bez jediného zklamání? Vážila byste si milovaného muže bez prožitých předchozích zkušeností?

Nezahojené rány


Mohlo by se zdát, že nový vztah je náplastí na starý, který je již ukončený. V mnoha případech ale nemáme bolest prožitou a nejsme schopni přijímat city od nového partnera. Bohužel takový vztah může opět skončit nezdarem a vy se ocitáte v začarovaném kruhu.

  19:00,  aktualizováno  25. března 2019 22:22