Každou chvíli sice slyšíte o nějakém rozchodu, ale spousta pohodových vztahů přetrvává. Ten váš může patřit mezi ně!

Jasně. Aby vám láska vydržela, musíte s partnerem sdílet stejný pohled na to, jak má vaše soužití vypadat, kde spolu chcete žít a jak hodláte vychovávat děti. Ve hře jsou ale i jiné faktory, které rozhodují, jestli se ještě za třicet let budete držet za ruce. Třeba že si vytvoříte zvyky, které dokážou upevnit vaše pouto. Čtěte, jaké to jsou.

1. Hledejte v drahém to nejlepší


I když vás přítel zrovna něčím naštve, nenechte se strhnout k negativnímu myšlení. Navzdory momentální nelibosti v něm hledejte a oceňujte to nejlepší, co v něm vězí. Samozřejmě to neznamená, že máte přivírat oči nad jeho průšvihy nebo ignorovat chování, které vás rozčiluje.

Trik spočívá v tom, že jen změníte úhel pohledu, kterým se na partnera díváte. Proto klidně dejte najevo rozhořčení, když každý den pracuje do noci a s vámi se potkává jen ráno při snídani. Zároveň ale oceňte jeho cílevědomost a nadšení z práce. Kdykoliv pak narazíte na neumyté nádobí, zakažte si sestavovat seznam maličkostí, jimiž vás milý dopaluje. Místo toho se soustřeďte na drobnosti, které vás dva k sobě přitahují. Když budete mít pořád na mysli, jak skvělého máte muže, nic vás nerozdělí.

Náš tip: Co čekat od muže v lásce a sexu podle jeho znamení zvěrokruhu?

2. Sbližujte se hádkami


Možná se bojíte ohrozit svůj vztah častými hádkami, a proto se jim všemožně vyhýbáte. Ve skutečnosti ale nezáleží na tom, jak často se hádáte, ale jakým způsobem si argumenty vyměňujete. Střety jsou totiž nevyhnutelné. Vašemu vztahu rozhodně neprospěje, když se při nich uchýlíte ke sprostým slovům, křiku a obviňování. Takové chování druhému říká, jak moc jím pohrdáte, a rozežírá tak vaši lásku zákeřněji než kyselina sírová.

Hádat se ale můžete i tak, že se při tom ještě víc sblížíte! Stačí, když při řešení sporů vyjádříte druhému respekt a bitvu slov převedete v normální konverzaci. Jak to vypadá v praxi? Jakmile vás drahý dopálí třeba tím, že se neukáže na vaší oslavě narozenin, konfrontujte ho přímo a bez obviňování větou: „Co se stalo? Pořádně mě naštvalo, že jsi nedorazil.“ Pokud jste to vy, kdo hasí oheň na střeše, zkuste třeba větu: „Chápu, že jsi naštvaný. Nech mě ti to vysvětlit.“

  19:00,  aktualizováno  25. března 2019 22:25