Přítelova láska k vám prochází několika stadii. On vám sice nepřizná, v jakém stupni se právě nachází, ale prozradí ho řeč těla.

1. stupeň: Začínáte se mu líbit


Jak se chová: Ve vaší přítomnosti je nejistý, moc nemluví, a když už ze sebe vymáčkne delší větu, nejspíš se zakoktá. Nebo naopak jede jako rádio a snaží se na vás udělat dojem neustálým vtipkováním.

Co říká jeho tělo: Jestli má dost sebevědomí, hledá záminky, aby se vás mohl „náhodou“ dotknout. Pokud si moc nevěří, neustále kontroluje, jestli vypadá dobře: uhlazuje si vlasy, urovnává límec u košile, olizuje si rty. A když se na vás podívá, trochu se mu rozšíří zorničky. Je to jasné: líbíte se mu!

2. stupeň: Zamiloval se


Jak se chová: Snaží se vás začlenit do svého světa. Chce, abyste ho doprovázela do posilovny, v neděli vás láká na fotbal a bere vás mezi své kamarády. V téhle fázi je také možná odsune na vedlejší kolej a tráví mnohem víc času s vámi.

Co říká jeho tělo: Potají si vás prohlíží, a když ho přistihnete, neuhne pohledem. Často se vám dlouze a upřeně dívá do očí. Při každé příležitosti se vás dotkne – zastrčí vám pramen vlasů za ucho, sáhne si do vaší kapsy pro kapesník, pohladí vás při řeči po tváři. V restauraci si sedne vedle vás, aby vám byl blíž.

  18:00,  aktualizováno  25. března 2019 17:49