Zásadní krize prý přichází po sedmi letech vztahu. Všimla jste si, jak málo je ale kolem vás sedmi a víceletých vztahů?

Pakliže chcete ve zkoušce nazvané společný život obstát, bude dobré se naučit myslet krok dopředu, což znamená problémy předvídat a mít připravená jejich řešení...

1. potenciální krize: Společné bydlení


Ó, jak bylo romantické, když jste se domluvili, že přijde ve středu v osm a bylo pondělí, vy jste měla celé úterý pro sebe a ve středu od odpoledne jste se pilně připravovala ve vaně plné pěny. Každý z vás měl svůj životní prostor a občas, dobrovolně, se ty dva protnuly... Scénář těch, kterým jejich zamilovanost připadá natolik silná, že se rozhodnou pro společné bydlení, bývá podobný. Nejdříve se začnou nenápadně prolínat drobné předměty (holicí strojek, spodní prádlo, parfém a pár knížek), pak celé krabice. Dva životní prostory, které byly dříve jen průnikem dvou množin, se stávají sjednocením. Ať chcete nebo ne, je to nová dimenze vašeho vztahu.

Možná uvidíte věci, o kterých jste nevěděla. On ostatně také. Budete se potkávat doma v náladě i bez ní, stokrát nastane situace, kdy se budete cítit hrozně a budete chtít zalízt do peřin s mastnou hlavou, pytlíkem slaných mandlí a skleničkou vína, ale místo toho budete „muset“ souložit. Místo nákupů v luxusním Sea food store vás čeká obří vozík Tesco napěchovaný mlékem, minerálkou a chlebem, protože krevety se denně jíst nedají... Jestli jste do toho vpluli bez škobrtnutí, gratulujeme. První krize je zažehnána a vy pravděpodobně oplýváte zdravou dávkou respektu k partnerovi. Může se však stát, že vás bude přítomnost cizího elementu rušit. V tomto případě buď nejste na klasické soužití stavěná, dostatečně vyzrálá, nebo nemáte vedle sebe toho pravého partnera. Dejte tomu ještě měsíc a když se situace nezlepší, krize přejde pravděpodobně v krach vztahu.

Úkol pro vás: Přezkoumejte, z čeho pramenila vaše nevole žít ve dvou. Neodmítáte náhodou sjednocení z důvodů přílišného lpění na starém způsobu života? Jaký by měl být člověk, s nímž byste to „dala“? Nebo doopravdy toužíte žít celý život sama?

  18:00,  aktualizováno  25. března 2019 17:49