Jste právě ve stavu čerstvé zamilovanosti a už si s ním malujete růžovou budoucnost plnou lásky, porozumění, dětí a bůhví čeho všeho ještě? Počkejte, zamyslete se na chvilku... pro jistotu.

Rozhodně vás nechceme "mírnit v rozletu" a vaše nedávno získané štěstí vám moc přejeme. Je ale potřeba být i v těchto chvílích nohama na zemi. Důvěřuj, ale prověřuj, říká se. Zkuste vyřešit pár případných nesrovnalostí ještě před tím, než se do nového vztahu ponoříte naplno.


Jaké jsou indicie, že by to v budoucnu mohlo skřípat? Máme tu pro vás hned čtyři velké vykřičníky.1) Nechme to volně plynout


Je fajn, když nevedete filozofické debaty o tom, kolik let spolu budete žít, na prvním nebo třetím rande. Po pár týdnech, nebo dokonce měsících, ale rozhodně není v pořádku, když má stále problém s tím, představit vás jako svou partnerku, nebo vám aspoň potvrdit, že spolu opravdu chodíte. Když se zamyslíte nad vaším vztahem a je tam vážně tento problém, měla byste pociťovat i určitou vzdálenost, kterou si od vás drží. Nemusí to nutně znamenat, že je křivák, nebo že neopětuje vaše city. Je to však minimálně zvednutý ukazováček a měla byste to řešit.2) Přátelé nebo snad rodina? Tabu!


Vztah jen ve dvou, bez společných přátel, nebo dobrých vztahů v rodinách, funguje opravdu jen zřídka. Často může být i po pár letech důvodem k rozchodu. Pokud spolu randíte už pár měsíců a pořád neznáte nikoho, s kým se vídá, něco je tu špatně. Promluvte si o tom spolu!


Podívejte se na další dva body na další stránce!


  18:00,  aktualizováno  25. března 2019 18:27