Spousta z nás si třeba ani nepřipouští, jak peníze ovlivňují život a partnerské vztahy. Věřte ale, že jsou to právě finance, na kterých ztroskotá spousta vztahů!

Co se financí týče, je základem komunikace a otevřenost. Společná domácnost a dlouhodobý šťastný vztah, to znamená vědět o sobě (skoro) všechno. A u peněz to platí dvojnásob. Jinak je to časovaná bomba, vše nakonec stejně vyplave na povrch!

1) Vyložte karty na stůl


Pokud má někdo dluhy, jeho partner/ka by o tom měl/a vědět. Může se pak nakonec stát, že zatímco jinak by se choval úplně jinak, vzhledem k tomu, že nebude o dluzích vědět, dotlačí svou drahou polovičku do nepříjemných situacích. A když vše praskne, bude si oprávněně připadat podvedený. Sepište si proto své příjmy i výdaje, nic před partnerem nezatajujte a chtějte to stejné od něj. Pokud to spolu oba dva myslíte vážně, nebude vám dělat problém „vyložit karty nad stůl“ a reálně se zamyslet nad vaší společnou finanční situací.

2) Nastavte své výdaje tak, aby vyhovovaly oběma


Častý problém ve vztazích bývá, že když jeden z dvojice vydělává více, tak se snaží udržet svůj vysoký životní standart a nemyslí tolik na třeba méně vydělávajícího partnera. Pokud jeden vydělává více a druhý méně, je potřeba také své výdajové zvyky a další záležitosti upravit. Buď totiž hrozí, že si jeden bude užívat a druhý, s menším příjmem, sedět doma. V jiném případě se může „utavit“, při snaze ve výdajích a aktivitách držet krok se svým partnerem... Zhodnoťte reálně, jak často chodit do restaurací, kolikrát jít do kina, jestli opravdu letět na víkend do Paříže a nezajet si radši na několikadenní dovču v Čechách, apod.

  19:00,  aktualizováno  26. března 2019 9:20