Co dělá z obyčejného páru nerozlučné milence? Tři jednoduchá tajemství. S jejich pomocí dodáte vaší lásce novou jiskru.

Myslíte si, že vaše slastné pocity, že „tohle je ten pravý“, vycházejí přímo ze srdce? Omyl! Vytváří je mozek. A aby k vám vyslal signál, že se vedle tohoto muže chcete probouzet celý život, potřebuje mít zaplněné hned tři oblasti: sexuální přitažlivost, romantickou touhu a dlouhodobou oddanost. První oblast odpovídá za to, že vás ten chlapík vzrušuje, druhá vás nutí na něho pořád myslet a díky té třetí jste ochotna kvůli lásce k němu něco obětovat. Odpovězte si na následující otázky a zjistěte už teď, jestli váš současný vztah má naději na dlouhé trvání, nebo spíš spěje ke konci. Pokud odpovíte aspoň na dvě otázky u každého klíče „ano“, bouchněte šampaňské. Jestli ale na žádný z dotazů nemůžete přikývnout, nezoufejte. Poradíme vám, jak svou lásku hravě posílíte.

Klíč č. 1: Sexuální přitažlivost


Celá se rozechvějete při představě, že se s ním milujete? Trávíte hodiny před zrcadlem a v koupelně, abyste vypadala co nejvíc svůdně (kvůli němu)? Když se na vás upřeně zadívá, zamotá se vám hlava? Zpočátku vám dělá problémy vůbec opustit ložnici. Jasně, procházet se, popíjet svařák nebo zajít do kina vás baví taky, ale ne tolik jako vzájemné strhávání šatů. Můžete poděkovat splašeným hormonům. Nový sexuální partner totiž donutí mozek k vylučování koňských dávek dopaminu. Bohužel tohle období erotického třeštění nemá trvání delší než plesová sezona.  Některé páry se po sobě sice i po deseti letech vrhají jako dvojice nadržených puberťáků, ale většina milenců se musí hodně snažit, aby si alespoň mírný žár udržela.

Nechcete skončit jako obyčejní spolubydlící? Přinášejte do sexu pořád něco nového. Pro začátek postačí, když se zase začnete chovat spontánně. Zkuste třeba pár bláznivých poloh, pomažte se od hlavy k patě medem, kupte si vibrátor nebo zaplaťte noc v hotelu. Každá novinka vám vrátí do léty vyhřáté postele pocit zvědavosti. Díky ní se touha vzedme silou hurikánu a vy se budete na sex s partnerem těšit stejně jako v prvních měsících.

  19:00,  aktualizováno  25. března 2019 22:24