Seznamte se s informacemi o lásce, které vás možná i trochu překvapí.

Na celý život

Často si myslíme, že jsme jediný „věrný“ druh, ale není tomu tak. Vzpomeňte si třeba na labutě, albatrosy, vlky… ti si hledají partnera na celý život.


4 minuty

Kolik máte času, na to abyste se někomu zalíbila nebo naopak on vám? Jsou to pouhé 4 minuty. V této krátké době vnímáme spíš řeč těla, rychlost a intonaci hlasu, než obsah sdělení.


Zájem

Zorničky se nám rozšíří při zvýšené pozornosti a soustředění. Právě to se děje, když se díváme na objekt touhy nebo milovanou osobu.


Oči - srdce

Pohled do očí působí na srdce. Výzkum dokázal, že páry, které jsou zamilované či mají romantický vztah, synchronizují svou srdeční frekvenci při pohledu do očí toho druhého, a to do 3 minut.


Droga

Zamilovanost je droga. Podobá se dávce kokainu. Zamilovanost způsobuje euforii a vzniklé chemické procesy ovlivňují 12 oblastí mozku.


Mazlením proti bolesti

Oxytocit - hormon lásky je produkován během objímání. Tento hormon se tvoří v mozku, vaječnících a varlatech a předpokládá se, že vzniká při mazlení. Výzkum také potvrdil, že dávka oxytocinu snižuje bolest hlavy, takže místo pilulek, šup objímat a mazlit se!


Pokračování na další straně!


  7:00,  aktualizováno  25. března 2019 20:20