Nechce trávit krásné víkendy jako stvořené pro romantiku single? Udělejte své nové známosti pár kroků naproti.

Tahle desítka tipů vypadá na první pohled jako seznam maličkostí. Vychází však ze závěrů odborných studií na téma: „Co se mužům líbí“. To je, jistě uznáte, nejen na jaře dobré vědět. Ve skutečnosti totiž ony ‚maličkosti‘ mohou vyvolat ve vašem životě velké věci – třeba vás přivést do náruče vysněného muže, se kterým už v létě strávíte dovolenou.

1. Setřeste kamarádku


Ne nadarmo má tenhle bod jedničku – berte ho jako úkol. Kdybyste se například procházela s kamarádkou po New Yorku, oslovil by vás pouze každý čtvrtý mladý muž do čtyřiceti let, i kdybyste ho nakrásně zaujala. Dámské jízdy jsou fajn, ale upřímně... Vy víte o nějaké ženě, která by se na nějaké seznámila? Proto se přestaňte zabývat sháněním kamarádek, které by vás doprovodily do kina, do posilovny, na in-line brusle a tak dále, a vyrazte sama. Svou šanci na seznámení tím významně zvýšíte.

2. Vychutnejte si jídlo


Je známá věc, že muži sice preferují štíhlé partnerky, ale většinou vůbec nefandí dietám. Žena, která si umí vychutnat jídlo, jim připadá mimořádně sexy a velmi smyslná. Když už se ocitnete na party, na večeři s úžasným chlapíkem, na víkendovém pobytu na chatě kamarádky nebo kdekoliv jinde, kde se jí – nezobejte jako vrabeček ani nemluvte dokolečka o kaloriích. Jezte s mírou ale s chutí a buďte si jistá, že se sama stáváte šťavnatým soustíčkem pro přítomné pány.

Mohlo by vás zajímat: Co se stane po 104 souložích?

3. Zvedněte hlavu (a usmějte se)


Přestaňte se dívat do země, ať už jdete po ulici, cestujete v dopravním prostředku nebo třeba cvičíte ve fitku. Základem úspěšného flirtu je oční kontakt. Podle britských psychologů je při flirtování nejdůležitější naznačit druhému, že se vám líbí. „Náš nejaktuálnější výzkum zdůrazňuje, že sociální podněty, které signalizují míru toho, jak se nám ostatní líbí, hrají klíčovou roli v přitažlivosti,“ tvrdí psycholog Be­nedict Jones, autor studie z University v Aberdeenu. „Zjistili jsme, že mezi atraktivními upřednostňujeme silněji ten obličej, který se na pozorovatele dívá zpříma do očí a usmívá se.“

  19:00,  aktualizováno  25. března 2019 22:22