Není v tom žádná věda. Prostě zavřete oči, přitisknete svoje rty na jeho a užíváte si… Co víc ještě tenhle milostný rituál obnáší?

1. Nejstarší polibek


Nejstarší zobrazení líbající se dvojice našli archeologové ve vykopávkách v severní Indii. Datuje se do doby okolo roku 1000 př. n. l.

2. To je fofr!


V roce 1896 natočila společnost Edison Company třicet vteřin dlouhý snímek s názvem Polibek mezi May Irwinovou a Johnem C. Ricem. Zkuste si tipnout, co se v něm výhradně dělo. Film trhal rekordy v návštěvnosti!

http://gty.im/905552124

3. Pac a pusu!


Na francouzských nádražích platí od roku 1910 zákaz líbání! Proč? Vlaky se kvůli zamilovaným loučícím se párům na nástupištích zpožďovaly. I když ho tamní úřady dodneška nezrušily, postih vám kvůli pár pusám nehrozí.

4. Líbací stroj


Ve třicátých letech vynalezla značka Max Factor líbací stroj, který testoval neslíbatelné rtěnky. Ještě předtím firma najímala speciální pracovnice, ty se ale rychle unavily.

5. Příliš mnoho vášně


Klip k písni All the Lovers australské zpěvačky Kylie Minogue odmítli vysílat v Singapuru, Malajsii a Indonésii. Důvod? Skrovně odění aktéři se v něm líbají až moc vášnivě!

http://gty.im/905564300

  19:00,  aktualizováno  26. března 2019 11:21