4. Víc a víc práce


Statisticky jde o třetí nejčastější výmluvu, proč se muž, který chce ukončit vztah, nezdržuje příliš doma. Alespoň v Německu, jak prokázal nedávný výzkum. Popravdě řečeno, u nás to nejspíš nebude velký rozdíl. Pokud se partner najednou nezvykle odkazuje na množství práce, ptejte se ho konkrétně, co dalšího mu v zaměstnání přibylo na starosti. Jak přesně strávil už čtvrtý večer (plus část nocí) v pořadí. Sledujte při jeho odpovědi signály těla – pohled stranou, mnutí špičky nosu, jemné pocení – podle odborníků ženy odhalí partnerovu lež mnohem snáz, než to funguje obráceně. Máme citlivější podvědomí, tak proč toho nevyužít.

Náš tip: Tři zlozvyky, které ničí pohodu ve vztahu!

5. Nesahej na to


Partner, který je vnitřně nastavený na rozchod, nesnese, abyste užívala jeho věci. Alespoň to tvrdí renomovaný americký psycholog Allan Paese. Tatam jsou rána, kdy jste ho okouzlila v jeho vlastní košili, nebo víkendy, které jste strávila v jeho hokejovém dresu z doby, kdy hrával za juniory. Teď své věci půjčuje s nevolí (pokud vůbec) a klíčové předměty jako mobil, plánovač nebo diář se přestaly povalovat nadosah k volnému nahlédnutí.

6. Mobil v akci


Mobily jsou pro nevěrné největší pohromou za posledních dvacet let. Podle psychologů se díky nim prozradí až osm z deseti nevěr. Většinou se podezíravý partner do mobilu svého protějšku podívá. Stejně často však všechno rupne díky tomu, že nevěrník omylem odešle milostnou SMS na nesprávné číslo. V případě, že vaše láska střeží mobil jako oko v hlavě, píše nezvykle často zprávy nebo se s telefonem vzdaluje z vaší blízkosti, je to pádný důvod k obavám. A v každém případě i k otázkám.

7. Málo doteků


Američtí odborníci z univerzity v Chicagu přišli na to, že lidé ve spokojeném vztahu (dlouhodobém) se navzájem bezděky dotýkají v průměru až třicetkrát denně (!). Měli přitom na vědecké mušce doteky bez sexuálního podtextu, například při vycházení ze dveří nebo předávání věcí běžné denní potřeby z ruky do ruky. Jedním z vážných symptomů hrozícího rozchodu je proto fakt, že mezi vámi tyto letmé kontakty ustaly nebo se jim podvědomě vyhýbáte.

  19:00,  aktualizováno  25. března 2019 22:24