„Společný sexuální život by měl být takový, jaký chtějí mít oba. A tak, aby se to oběma líbilo!“

1. Frekvenci společného milování je třeba přizpůsobit potřebě méně aktivního. Rozdíl je bezpečnější nahradit masturbací, nikoli sexem s někým jiným. 


2. Pro prevenci ztráty chuti je důležité včas vyřešit všechny možné sexuální dysfunkce – např. potíže s erekcí (někdy se muži ve strachu ze ztráty erekce sexu začnou vyhýbat), u žen je to podobné s dosahováním orgasmu.


3. Komunikace o sexu je důležitá. Zejména ženy často spoléhají na to, že partner vytuší nebo z náznaku pozná... Doporučuji jednoznačně odložit stud. Po lopatě vysvětlit, eventuálně ukázat názorně. Stejně tak je důležité sdělit druhému, co se mi nelíbí. Co dělat nechci.


4. Udržovat si hezký vztah je dalším ze způsobů, jak si uchovat uspokojivý sexuální život. Žena, které muž přestane imponovat, je krůček od ztráty sexuální touhy. Muž, kterému žena přeroste přes hlavu a v posteli se chová jako učitelka – pravítkem přes prsty za každou chybu, je ke ztrátě touhy předurčen.


5. Nespoléhat na rady v časopisech typu zkuste další polohu z Kámasútry... Nejsem přesvědčená o účinnosti doporučovaných sexuálních zpestření – formou změny polohy, místa, kulis. V dlouhodobém vztahu sex většinou funguje stereotypně – lidé se naučí se navzájem znát a milování běží jako dobře namazaný stroj. A to není vůbec špatně. Tím nechci říci, že na dovolené není možné prožít po dvaceti letech manželství něco hodně vzrušujícího a nového. Ale doporučuji to brát spíše jako nesamozřejmý bonus. Třešinku na spolehlivém a dobrém dortu.


  6:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:37