Lámete si hlavu nad tím, jestli vás partner miluje? Tady je desítka ‚spolehlivých‘ důkazů, že můžete být klidná a že jeho city planou!

Jedno je jisté. Neměla byste se ho na to ptát. Větu „Miluješ mě?“, případně její další verze: „Miluješ mě ještě?“, „Ty už mě nemiluješ, viď?“, „Kdybys mě miloval, tak bys...“ označily desetisíce mužů po celém světě v nejrůznějších výzkumech jako jednu z nejprotivnějších. Pokud váš partner patří mezi jedince, kteří nahlas nevysloví nic tak závažného (a zavazujícího), budete se muset v odhadu jeho citů řídit jinými ukazateli.1. Prozradí ho řeč těla

Už v okamžiku, kdy vás poprvé uviděl, jste mohla zpozorovat změny, které prozradily, že se mu líbíte. Rozšířené zornice nebo hladší pleť (za které také mohou hormony) lehce přehlédnete, mnohem viditelnější jsou změny v držení těla. Automaticky se narovnají, zatlačí lopatky mírně k sobě a vtáhne břicho. V pozdější fázi vztahu zamilovaný muž neustále vyhledává dotek (podle vědců až několiksetkrát za den!). Jestliže vás miluje, snaží se vás chytit za ruku, bere vás za loket, při usínání přes vás přehodí ruku nebo se vás snaží přimknout do náruče, což často dělá automaticky i ze spánku. Když spolu mluvíte například u snídaně, maně zrcadlí vaše pohyby. Zrcadlení je jedním z nejprůkaznějších signálů náklonnosti. Příklad: Když si položíte ruku na stůl, položí ji kousek od vás.


2. Odpustil vám

Že jste mu omylem udělala z ikonického trička na basketbal, které nosí už od starších žáků, hadr na podlahu. Že jste zapomněla klíče od bytu a musel vás vysvobozovat ve chvíli, kdy chtěl být na koncertu kapely, kterou obdivuje od teenagerských let. Že jste mu omylem z notebooku vymazala přípravu na projekt do práce a ještě půlku uložených fotografií. Nebo že jste (ta hrůza!) při parkování urazila zrcátko jeho luxusního vozu. Jestliže vám něco z tohoto seznamu prošlo, nepochybujte o jeho citech.


  9:00,  aktualizováno  25. března 2019 22:11