České ručičky jsou zlaté ručičky. To platí už dlouhá léta v mnoha oblastech. A nejinak je tomu i v oblasti kosmetiky!

Věděli jste, že v České republice vznikají krásné a účinné kosmetické produkty, které mají své obdivovatele i v zahraničí? Víte, které značky jsou české? Vybrali jsme pro vás ty, které stojí za pozornost, i když je jich samozřejmě mnohem víc! Jste zvědavé, které to jsou?

Make-up Cover, Dermacol


Když píšeme o českých kosmetických značkách, prostě nemůžeme vynechat Dermacol, který je stálicí na kosmetickém trhu už více než 50 let! U zrodu značky v roce 1966 stála paní Olga Knoblochová: „Do Ústavu kosmetiky přišla lékařka s malou dcerou, která měla na obličeji velké mateřské znamení. Tehdy se znaménka neodstraňovala, bylo možné je pouze zalíčit barevným krémem.“ Ve spolupráci s laboratoří Filmového studia Barrandov tedy vyrobila krycí make-up, jehož licenci pak koupil i Hollywood.


Balance Face Mask, Onest


I Onest je českou značkou, ač to podle jména nevypadá, a to přírodní kosmetiky. Výrobci si zakládají na použití prvotřídních účinných surovin z České republiky a na ruční práci. Výrobky jsou vyráběné u nás a v malých sériích. Na designu obalů spolupracují s designéry, návrháři a dalšími umělci. Prostě vychytané produkty do poslední tečky, účinné a zároveň i krásné. Zkuste třeba krémovou masku Balance Face Mask s infuzí rostlinných látek. Zaměřuje se na problematická místa pokožky, detoxikuje, sjednocuje pleť a startuje celkovou regeneraci. Pleť po ní bude zářivě hydratovaná. Nakupujte přes e-shop nebo na ingredients-store.cz  17:00,  aktualizováno  31. března 14:09