Ruku na srdce – teorii známe každý, ale proč je pro nás tak těžké uvést teorii do praxe? Shrnuli jsme zásady, který se držte a věřte, že se ze svých zajetých stereotypů vymaníte levou zadní. 

Dodržujte tyto tři zásady a máte vyhráno. Navíc zjistíte, že vše spolu souvisí, že to není zas tak těžké – jedna zásada pomůže dodržet druhou zásadu a tak dále…1. Psychika


„Vše je v hlavě a celkový fyzický stav je odrazem právě naší psychické harmonie,“ říká Romana Kotěrová ze společnosti Bio-Bachovky. Pokud je v pořádku náš psychický stav, jsme schopni si určit priority a hýbat se. Ale co si myslíme, to jen tak nezměníme. Chce to tedy pořádnou podporu.


„Pokud chce někdo přejít na zdravý životní styl nebo hubnout, pak pomůžeme některou z kombinovaných Bachových esencí,“ říká odbornice na výživu. Ne vždy to ovšem podle ní jde tak snadno:


„Pro pomoc chodí i ti, kteří si neustále stěžují, a ačkoliv chodí na konzultace, nikdy nezačnou. Pro ty jsme schopni sestavit esenci na míru, po které přestanou mluvit o problému a začnou něco dělat. Nebo pokud patříte mezi ty, kteří se rozhodnou a pak přestanou, nebo neustále odkládají rozhodnutí začít, i pro vás je podpora květovými esencemi vhodná. Můžeme vám pomoci věřit sám v sebe, abyste to nevzdávali…“2. Výživa


To, co jíme, jak jíme a v jaké jsme psychické kondici, se odráží také na naší imunitě a celkovém zdravotním stavu. Naši životosprávu ovlivňuje několik faktorů: psychické rozpoložení (stres, únava, nízká sebedůvěra…), naučené vzorce z rodiny či dětství a pohybová aktivita. Pokud jsme ve stresu, myslíme si, že nemáme čas na pohybovou aktivitu, cítíme se vyčerpaně nebo se věnujeme rodině.


Stres střídá únava – přejídáme se a sníme vše, co nám přijde pod ruku, nebo přestaneme jíst úplně. A pokud jsme unaveni a hladoví, přestáváme se hýbat. „Zájemce o zdravý životní styl chceme naučit, aby myslel pozitivně, nehladověl, jedl kvalitní potraviny a hýbal se,“ prozrazuje cíl při změně životního stylu Romana Kotěrová a dodává: „Pokud máte dobrý stravovací režim, cítíte dostatek energie. Tím dosáhnete toho, že zvládáte věci, začne se obnovovat přirozená hmotnost, dobrá nálada i vnitřní spokojenost.“


Tip! Správně zkombinované jídlo z pohledu živin je mnohem lepší než tabletky na hubnutí. Je to sice složitější, ale vyvarujete se jojo efektu. Díky tabletkám přenášíte pozornost na produkty, a ne na to, že je to pouze na vás a vašem chování. Nepřemýšlíte totiž o tom, co děláte, takže zatěžujete klouby, nebo nejíte včas a správně. Sice díky tabletkám můžete pocítit rychlejší nástup efektu hubnutí, ten ale rozhodně není trvalý.


  6:00,  aktualizováno  25. března 2019 18:52