Víte, kdy regeneruje vaše pleť nejvíce? Ve spánku. Využijte proto sílu noci ve prospěch svojí krásy! Víme, jak na to:

Dva krémy místo jednoho


Mnohé ženy se ptají, proč potřebují denní i noční krém, když ten denní se dá použít i v noci. Je to proto, že pleť funguje v noci jinak, než přes den. Ve spánku pleť více pracuje: obnovuje se a regeneruje a přijímá více výživných látek a vitamínů. Proto jsou tak uzpůsobeny i noční krémy. Mají mastnější texturu a obsahují látky, které pleť potřebuje. Proto noční krém není nikdy zbytečnost. Skvěle funguje, pokud máte noční i denní krém od stejné značky a ze stejné řady.

Síla nočních masek


Velkým hitem posledních let jsou speciální sleeping masky. Pleťové noční masky, které se používají přes noc. Stačí je nanést jednou až dvakrát týdně před spaním a ráno se probudíte s krásnější a zářivější pletí. Pak už je jen stačí smýt a nanést denní krém.

Čtěte také: Jak spolu souvisí spánek a hubnutí?

Pozor na polštář!


To, jak vaše pleť bude vypadat po ránu, nezávisí jen na kvalitních krémech a péči, ale také na tom, na čem spíte. Trikem některých žen je spát na zádech, aby si nepřidělávaly zbytečné vrásky tím, že na obličeji leží, když leží na břiše nebo na boku. Důležitý je také polštář. Ideální je co nejjemnější povlak, který byste měla často měnit, kvůli zbytkům nočních krémů a kosmetiky, které na noc používáte a do polštáře se obtisknou. Experti radí spát na povlaku z hedvábí, to prý totiž skvěle udržuje hydrataci v pleti.

  17:00,  aktualizováno  26. března 2019 10:06