Prožili jsme rok s Amélií, pojďme se za ním poohlédnout...

BYLO SLUNCEM ZALITÉ ZIMNÍ RÁNO. Amélie od samého probuzení cítila, že tento den nebude jako každý jiný, to šimrání v žaludku bylo vždycky znamením, jakousi předtuchou... Vždyť byl zrovna Valentýn a ona měla v telefonu pozvání na večeři. Prý při svíčkách. Tenkrát když jí ta esemeska pípla, si pomyslela, že by ráda viděla restauraci, kde svítí jen svíčkami... Vlastně neměla ráda překvapení, cítila se lépe, když vše bylo v její režii, když věděla, co může čekat. Pro tento večer bylo jasné jenom jedno. V půl osmé se dozví víc... Nenechám na sobě znát svou zvědavost, rozhodla se. Budu díky Génifique krásná stejně jako před sedmi lety, když jsme se s Michaelem viděli naposledy. Jako by to bylo včera...KDYŽ SE TOHO DNE RÁNO PROBUDILA, vzpomněla si na valentýnské rande s překvapením. Ten muž měl celkem vkus... 8. březen si hodlala užít. Rozhodla se dát si příjemnou ranní sprchu, použila svůj oblíbený Génifique a připravila se k odchodu. Brzká jarní procházka po parku, oběd v podobě lahodného steaku s červeným vínem, krátká zastávka v Lancôme butiku... A protože milovala kino, rozhodla se zajít na Špinavý trik. Měla slabost pro Christiana Balea a Bradlyeho Coopera, kdo by jim odolal? Amélie milovala dny, kdy mohla být jen sama se sebou a udělat si radost. Když dorazila domů, cítila se příjemně unavená. A smutná, že nenapsal. Vyvrcholením Dne žen tedy bude sklenka francouzského červeného vína Gamay de L’Ardeche modestine. Když si vychutnávala tu ovocnou a jiskřivou chuť, z rozjímání ji vytrhlo zvonění domovního zvonku. Kdo to může být? Byla to dodávka rudých růží s pozvánkou na další schůzku...AMÉLIE POTICHU ZAVŘELA DVEŘE do dětského pokoje a přepadl ji neklid. Dnes bude její den, prozradí Michaelovi své tajemství. Tajemství, o kterém si ještě před rokem myslela, že už nikdy nebude vyřčeno nahlas. Že zůstane jen její hezkou vzpomínkou na chvíle lásky a vášně. Ačkoli si uvědomuje, že by se měla cítit trochu provinile, protože měl právo vědět, že je otcem, je až nečekaně klidná. Ty roky, které si prožila sama s dítětem, jí daly jistotu, že dokáže zvládnout mnohé. Že dokáže zvládnout všechno. A přece kdyby se tenkrát nevytratil beze slova, jistě by mu nic netajila. Vždyť ho jen nevyhledala, nepátrala po něm. Kdo chce být objeven, objeví se. Mrkla do zrcadla, byl to jen krátký okamžik, ale ona si uvědomila, že se během jejich odloučení příliš nezměnila. Ani ty probdělé noci nenapáchaly velké škody, její pleť zářila díky Génifique a pocitu štěstí jako nikdy, v očích se jí leskly plamínky. Po těle ji šimralo napětí. Těch sedm let čekání už je pryč. Dnes, přesně na Den matek, se Michael dozví, že je otcem a ona matkou…


AMÉLIE CESTOU VZPOMÍNALA na nedávný večer pravdy. V hlavě si přehrávala, co všechno se od té chvíle stalo. Změnilo. Bylo krásné pozorovat, jak si Michael a její sedmiletá dcerka hledají cestu jeden ke druhému. Jak se snaží dohnat všechny ty roky, kdy nebyli spolu, kdy jeden pro druhého neexistovali. Oba byli narození ve znamení Raka, takže našlapovali velmi opatrně. Amélie si uvědomovala, jak velkým pocitem štěstí ji naplňovalo, že začínají fungovat jako rodina. Ano, ještě spolu nežijí, to nechtěla uspěchat, ale tráví spolu stále více času... Limuzína zastavila. Amélie byla překvapená, jak rychle jí s myšlenkami na Michaela a Sophii utekla cesta přes město. Vystoupila a vydala se na místo, kde se měla sejít s Michaelem. Souhlasil, že s ní půjde na jednu z přehlídek fashion weeku. Cestou ji obklopovala všudypřítomná opojná vůně laků na vlasy a make-upu. Najednou ji někdo vzal za ruku a zatáhl do šatny. V tu ránu se na ni sesypalo několik lidí. Všechno se semlelo moc rychle a ona stála na molu v titěrných plavkách, jehlových podpatcích, s křídly na zádech, společně s modelkami, které znala z titulních stránek časopisů. A Génifique mohl za to, že byla stejně krásná jako ony…AMÉLIE & VÁNOCE... Blížil se konec roku, ten čas, kdy bývala velmi nostalgická. Někdy i patetická. Vzpomínala, rekapitulovala, snila. Někdy se jí v duši usadilo víc smutku než radosti. Letos je ale jiná. Má za sebou několik měsíců, kdy se jí život změnil jako mávnutím kouzelného proutku, kdy si v mnoha okamžicích připadala spíš jako v pohádce než v realitě... Vánoce, sníh, dárky, dětský smích a po letech i on. Snila o tom tolik let a teď se měl její sen stát skutečností, budou slavit všichni dohromady. Byla jak zamilovaná školačka, v práci si malovala srdíčka do diáře, doma psala se Sophií dopis Ježíškovi, balila dárky, byla to zase ona, bezstarostná Amélie plná života, lásky, optimismu. A šla i bruslit, aniž to uměla, a pak si ve vteřině uvědomila, že pád na zem může být pěkně nepříjemný a že pomůže jen pevná vůle a snad i Génifique, zachránce padlého anděla.


Mnohem víc najdete na genifique.jenprozeny.cz.


ADVANCED GÉNIFIQUE je dalším z neuvěřitelných výrobků v historii Lancôme, který se stal fenoménem. Černý flakonek, jak mu přezdívají v Asii, představuje pro miliony žen nepostradatelné sérum a je prvním krokem v ranní i večerní péči o pleť. Advanced Génifique Aktivátor mládí a Génifique Light Pearl pro oční okolí dokonale obnovují a aktivují známky mladé pleti.Chcete-li Advanced Génifique vyzkoušet, zajděte si pro vzorečky do Lancôme Beauty Institute (Jungmannovo náměstí 20, Praha 1), kde se můžete objednat na patnáctiminutové ošetření Génifique sondami zdarma (rezervace na tel.: 296 333 770). To je však jen jeden z důvodů, proč byste sem měla zamířit. Lancôme Beauty Institute byl v září znovuotevřen po rozsáhlé rekonstrukci a je nádherný!
  9:08,  aktualizováno  25. března 2019 22:07