Díky těmto účinným krokům si vysocháte báječné křivky!


1. Začněte malými změnami.


Ať už si najdete sebeslibnější dietní plán, jakmile si pomyslíte: „Držím dietu”, snižujete jeho úspěch na minimum. I když se vám podaří zhubnout podle svých představ, dřív nebo později dietu přestanete držet a ručička váhy opět změní směr. I kdybyste totiž měla vůli pevnější než býk, celý život se omezovat v jídle nedokážete. Proto namísto radikální změny jídelníčku raději začněte s malými proměnami a postupně si na ně zvykejte. Namísto bílého pečiva se například zásobte celozrnným, pomalu zmenšujte porce a jezte častěji.2. Každý den se hýbejte hodinu až hodinu a půl.


O blahodárném vlivu cvičení na postavu jste už slyšela. Důležité přitom je hýbat se každý den. Dostanete se tak do lepší kondice, která sama o sobě roztápí pec na pálení vašich kalorií. Čím víc se oddáváte pohybu, tím je váš metabolismus aktivnější. Hodina denně se vám sice může zdát moc, ale nikdo netvrdí, že ji musíte strávit zrovna v posilovně. Stačí dát přednost schodům před výtahem nebo vyřizovat více záležitostí pěšky namísto popojížděním tramvají. Veškerý tělesný pohyb se totiž do celkové sumy počítá. V případě, že nenaplníte celou hodinu, nevěšte hlavu – každá minuta je dobrá.3. Zmenšete porce.


I když se snažíte ovládat, zhltnete vše, co máte na talíři? Podle psychologů hlad umocňuje už jen samotná možnost hodně se najíst, a příčina přejídání tudíž tkví spíše ve vaší hlavě než v žaludku. Stačí přitom, když si pořídíte menší talíře a mělčí misky. Když pak sníte plnou misku rýže, budete se cítit stejně sytá, jako kdybyste snědla rovněž plnou, ale větší nádobu stejného pokrmu. Mozek totiž ignoruje informaci o rozměrech nádobí. Zajímá ho pouze, že jste snědla vrchovatou porci. Tímto optickým klamem si lehce zvyknete na menší dávky a brzy budete slídit po novém šatníku.  10:32,  aktualizováno  31. března 2019 13:39