Je svěží, připomíná přírodu a svádí k dalším barevným experimentům. Zařaďte zelenou do šatníku a můžete začít testovat, který odstín vám nejlépe sedne.

Smaragdová, hrášková, mátová, kam se jenom podíváte, tam se to zelená, ovšem rozličným způsobem. Módní návrháři totiž opět podlehli zelenému trendu, který souzní s okolním světem. 

Sice můžete namítat, že se v šatech v barvě trávy moc necítíte, že si připadáte ještě víc zelená a bledá než obvykle, většinou jde ale jen o předsudky. 

Dračice s tmavými vlasy a opálenou pletí nikdy nebudou vypadat nevýrazně, když na sebe hodí sytě zelené šaty. Blondýnkám zase vyloženě ladí k pleti něžné tóny světlounce zelené, podtrhnou křehkost žen se světlými vlasy. 

Dřív byly striktně odsuzovány některé kombinace se zelenou barvou. Znáte ono „zelená a modrá, pro blázna dobrá“? Ale nenechte se omezovat, to už dávno neplatí! 

Střídmé a velmi populární duo představuje zelená s fialovou nebo s růžovou. Na rozdíl od zelené s hnědou a červenou, tohle spojení bude ideální na podzim. 

Nic určitě nepokazíte, pokud k zelené přidáte bílou, zlatou, stříbrnou nebo béžovou. Když chcete roztříštit barevně neutrální outfit (třeba bílé tričko a modré džíny), zelené boty či kabelka do něj vnesou příjemně osvěžující prvek.

Jestli si stále kladete otázku, kam v zeleném rouchu vyrazit, odpověď zní: prakticky kamkoliv, vodnickou party nevyjímaje. Tento svěží odstín letos našel využití všude, v oděvech na večírek i do kanceláře nebo na sport.

Extra tip

Chcete-li se zahalit do zelené celoplošně, nebo pokud toužíte sladit zelené doplňky v tradičním duchu kabelka, boty plus šátek, vybírejte jednotlivé kousky v rámci stejného módního řetězce. Zelená má opravdu tolik odstínů, že se málokdy povede zakoupit na různých místech stejně vybarvené módní kousky.