Taky ráda předstíráte, že jste se bez chloupků prostě narodila? Skvělé je, že existuje hned několik metod, ze kterých můžete vybírat. Tady jsou ty nejlepší!

Pinzeta


Sem tam nějaký chloupek
Pokud vám na tváři vyrašilo jen pár chloupků, k jejich zneškodnění postačí pinzeta. Vždycky ale trhejte po směru růstu, abyste vlas nepřetrhla. Situaci vám usnadní zvětšovací zrcátko! Pokud vám chloupky vyrostly na citlivějších místech, jako je třeba nárt, nejdřív je zastřihněte, škubání vás nebude tolik bolet.

Vosk & pasta


Na intimní zahrádku
Doma: Chystáte-li se na domácí proceduru s použitím voskových pásků, otestujte ji nejdřív na větších plochách těla (ruce nebo nohy). Porost by měl být zhruba půlcentimetrový. Platí, že čím delší, tím víc bude škubání bolet. Takhle postupujte: Kůži zbavte starých šupin (k chloupkům se pak snáz dostanete), a navíc ji očistěte od bakterií či potu. Pokožku napněte a pásek prostě odtrhněte.
Tohle chtějte od profesionála: Anebo vsaďte na depilaci cukrovou pastou. Je šetrnější, proto se hodí i pro citlivou i ekzematickou pokožku. Vyžaduje ovšem zručnost, proto radši zajděte za zkušenou kosmetičkou.

  12:00,  aktualizováno  26. března 2019 10:38