Snad každá žena považuje své vlasy za jeden z nejdůležitějších módních doplňků. Ať už pro jejich úpravu děláte cokoliv a vlasy si rovnáte, vlníte či barvíte, je pravděpodobné, že nepatří právě k těm nejzdravějším. Stejně jako naše tělo a pokožka, i vlasy vyžadují určitou péči pro jejich zdraví.

Pravidla, kterými se lidé se zdravými vlasy řídí:


Mytí vlasů


Pokud patříte k otužilejším jedincům, zkuste poté, co své vlasy umyjete šamponem a kondicionérem, opláchnout ještě studenou vodou. Ta pomůže jednotlivé vlasy zacelit a udržet hydrataci ve vlasových buňkách. Vaše hříva pak bude o poznání lesklejší. Pokud máte vlasy barvené, studená voda pak barvu vymývá pomaleji než teplá.

Masáž vlasové pokožky


Masáž pokožky působí pozitivně na cirkulaci krve, což podporuje zdravý růst vlasů. Pravidelnou masáží tak můžete napomoci k bujení nových vlasových vláken a svou hřívu touto pravidelnou péčí postupně obohatit.

Pravidelné stříhání


Víte, že stříhání je nutné pro zdravé a dlouhé vlasy? Pravidelná návštěva kadeřníka zajišťuje minimální třepení a lámání konečků. Odborníci doporučují návštěvu salónu dokonce každých 6-8 týdnů.

Hloubková hydratace


Alespoň jednou týdně sobě i svým vlasům dopřejte hloubkovou hydrataci pomocí masky na vlasy. Vhodné jsou masky s obsahem olejů, jako je Karité, nebo pak olej samotný. Večer vlasy promasírujte společně s olejem a nechte přes noc působit. Ráno si vlasy umyjte běžným způsobem a vaše kadeře budou lesklé a zdravější než kdy předtím.