Vylovte si hezkou postavu z bazénu. Jde to hned několika způsoby – přinášíme jejich přehled.

Pod souhrnný název aquafitness se totiž skrývá hned několik moderních sportovních aktivit, ve kterých se určitě vyplatí vyznat, pokud si chcete na příští léto vylepšit postavu do plavek. Pečlivě si pročtěte následující manuál a hop do vody. Vyplatí se to!Proč cvičit ve vodě:

? Podle toho, jak rychle provádíte pohyb, má voda 4krát až 42krát větší odpor než vzduch! Jakmile se ponoříte, ocitnete se tak vlastně v posilovně, voda má dvěstěkrát větší hustotu než vzduch.

? Maximální tepová frekvence ve vodě nestoupá tak rych­le. To je příznivé pro udržení tepovky ve fázi spalování tuků (když se totiž příliš zrychlí, tělo pálí cukry, a to nám příliš neprospívá).

? Voda je šetrné prostředí pro klouby a páteř. Cvičení se tak mohou věnovat i baculky nebo kdokoliv v rekonvalescenci po operaci pohybového ústrojí.

? Nebude z vás lít pot.

? Je prokázáno, že aqua aktivity příznivě fungují na celulitidu, zlepšíte svou sílu, vytrvalost i stabilitu. Pokud jste ‚vodomil‘, budete mít i z pohybu větší radost než v tělocvičně.


Aqua power

Co vás čeká: Poněkud ubude aerobikové složky a přibude různého posilování. Voda je pro tvarování postavy ideálním prostředím, pomáhá vám cvičit, klouby a pohybový aparát se tolik nenamáhají. Počítejte s větším využitím pomůcek. Jsou to například vodní návleky, manžety s ploutvemi (swimbelts), plavecké desky, nadlehčovací pásy a podobně.


  6:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:41