Po dovolenovém nicnedělání se marně soukáte do těsného kostýmku a padá na vás splín? Pryč s ním! Vše se dá zachránit a léto ještě nekončí!

Vrátili jste se z dovolené a už se proklínáte za prozkoumávání exotických kuchyní? Známe skvělý způsob, jak se zbavit špatného svědomí a kil navíc a opět se dostat na běžnou váhu. Nebudete se muset týrat hladem a ještě si smlsnete na oblíbeném ovoci – melounu. Nebojte se, nečeká vás od rána do večera jen chroupání syrového ovoce. Stane se jen chutnou ingrediencí, která prolne celý váš jídelníček.


Meloun je ideální redukční potravinou, která obsahuje jen trochu cukru a spoustu vlákniny a vody. Třídenní melounová kúra vám pomůže z nejhoršího. Budete-li se řídit naším plánem, spořádáte ne víc než 1 350 kcal za den, což odpovídá doporučenému příjmu energie při redukční dietě, denně můžete shodit až půl kila. Melouny mají přitom vynikající svěží chuť a dají se výborně kombinovat se zeleninou, ovocem, ale i masem a mléčnými výrobky. Tři dny ale opravdu stačí! Podobné nízkokalorické diety není vhodné držet dlouhodobě. Třídenní melounovou kúru vám doporučujeme spíše jako vhodný start pro dlouhodobější vyvážený redukční režim.


Čím jsou zázračné?

Melouny mají vysoký obsah vody, až 95%. Není to však jen tak ledajaká voda. Obsahuje důležité minerální látky – draslík, vápník, hořčík, železo, měď a fluor, které urychlují látkovou přeměnu. Melouny jsou dále bohatým zdrojem vitaminu C, provitaminu A (beta-karotenu) a ovocných kyselin. Mají močopudný účinek, a přestože jsou sladké, obsahují minimum kalorií. Vysoký obsah vlákniny udržuje zdravé trávení a činí z melounu ideální dietní potravinu.


Není to ale jen dieta, kde se melouny uplatňují. Mají léčivý vliv na celý organismus a pomáhají nám bojovat proti nemocem. Vždyť kralují v žebříčku nejzdravějších potravin! Výzkumy prokázaly, že lidé, kteří pravidelně jedí meloun, méně často onemocní rakovinou nebo utrpí srdeční infarkt. Toto jižní ovoce se tedy vyplatí zařazovat do jídelníčku co nejčastěji.


  11:51,  aktualizováno  25. března 2019 20:48