Nemusíte pořád hrát jen beachvolejbal nebo surfovat, i když obojí je fajn. 

Potřebujete k vypnutí a restartu těla i mysli akci, pohyb, učit se něco nového? Vodní lyže, potápění, plachtění nebo windsurfing - to vše moc dobře známe. Které další vodní aktivity jsou nejvíce v kurzu, jak jsou náročné a jaké jsou jejich benefity?1. BĚH NABOSO PO PLÁŽI:


Nejenže je tam zenově krásně, a když vyběhnete brzy ráno nebo večer, nebude vám ani hic, ale i čerstvý přímořský vzduch se počítá. Běh naboso pískem posiluje lýtka, klenbu, kolenní svaly i vnitřní stabilizační systém, a přitom nemá tak negativní dopad na klouby jako běh po asfaltu. Protože je běh pískem celkově náročnější, spálíte při něm i víc kalorií. 2. AQUA JÓGA:


Cvičení jógových ásan na hladině na paddleboardu zní pro toho, kdo to nezkusil, jako sci-fi. Překvapivě to není až tak těžké a do vody se kupodivu padá mnohem méně, než byste čekala, a mohou to v pohodě zkusit i úplní jógoví začátečníci. Prvních třicet minut vás instruktor většinou učí sžít se s deskou, a v lehu na ní pádlovat po hladině. Jak se prkno na vodě pohybuje, jste nucena zapínat svaly vnitřního stabilizačního systému, takže kromě benefitu z ásan ještě přibývá zpevnění těla zevnitř.


Čtěte také: Sport podle znamení zvěrokruhu3. KITE SURFING:


Se surfováním po vlnách na menším prkně taženém drakem, který vypadá jako malý padák, je lepší začínat s instruktorem. Chce to trochu odvahy, kondičku, výhodu máte, pokud umíte na snowboardu nebo na surfu. Za zhruba týden každodenního hodinového tréninku zvládnete základy. Počítejte však s tím, že při prvních lekcích budete víc ve vodě než na prkně... Je to rychlá a poměrně energická aktivita, rozvíjí sílu, vnímání (musíte se naučit vyjít s vlnami i větrem), ale i balanc. Když se vám to ale poprvé po hladině rozjede, je to skutečná extáze.


  6:00,  aktualizováno  25. března 2019 17:54