Namlsejte si tváře sladkými přírodními maskami. Odmění se vám září a pružností, o které musíte v zimě úpěnlivě prosit nejdražší kosmetické pomocníky.

Jahodová očista


Jak funguje: Jahody jsou velmi účinné přírodní pleťové čistidlo, které obsahuje spoustu ovocných kyselin, které z pleti vyhánějí nánosy odumřelých buněk, čistí póry a usměrňují tvorbu kožního mazu. Kromě toho červené dobroty přetékají vitaminem C, který tváře chrání před škodlivinami, a jejich šťáva i lehce stahuje. Mastná nebo smíšená pleť po jahodovém nášupu zmatní a vyhladí se.

Jak si ji umícháte: Rozmačkejte čtyři jahody s hrstí namočených ovesných vloček, které masku zvláční a posílí její čisticí účinky. Přidat můžete i céčkem nabité kiwi. Obličej směsí zlehka promasírujte jako peelingem a pak ji nechte deset minut působit. Opláchněte studenou vodou.

Mátová lehkost


Jak funguje: Zelenou bylinu původem z Anglie můžete pěstovat i doma za oknem. Za její výraznou vůní a chutí stojí vysoký obsah mentolu, který se chlubí chladivými a dezinfekčními účinky a dokáže bleskově potlačit svědění a podráždění kůže, což ocení hlavně vaše vedrem zmožené šlápoty.

Jak si ji umícháte:
Způsobů, jak si kroky mátou odlehčit, je hned několik. Určitě byste ale měla sáhnout místo po sušené bylině po její čerstvé kolegyni, která obsahuje mnohem víc mentolové silice. Čtyři hrsti zelených lístků vylouhované v litru vařící vody vám po ochlazení poslouží jako skvělá koupel. Ze stejného množství máty spařeného polovinou hrnku horké vody dostanete po dvaceti minutách silný odvar, který namíchejte se třemi lžícemi hydratačního krému a zasypejte krystalovým cukrem, až vznikne hustá kaše. Tou potom chodidla masírujte, než se cukr úplně rozpustí. Budou vyhlazená jako dětská prdelka!

  17:00,  aktualizováno  25. března 2019 22:25