I nejvyhlášenější krásky Hollywoodu ukrývají pod make-upem pár omylů přírody. Potřebujete si také vyzmizíkovat široký nos nebo příliš vysoké čelo? Známe tajná kouzla vizážistů, která vás zbaví, čeho chcete.

Chcete mít: obří kukadla


Skvěle vám poslouží tužka na oči, zapomeňte ale na černou, která sice oči zvýrazňuje, ale stejně jako tmavé obleční zužuje, a zkuste raději modrý či zelený odstín. Pokud nechcete příliš experimentovat s výraznými barvami, orámujte oko tužkou v břidlicově šedém odstínu, který sluší každému bez výjimky. Obtáhněte horní linku očí a pak vymalujte vnitřní koutky do tvaru V bílým třpytivým stínem. Odrazí světlo, což kukadla opticky rozšíří. Nakonec horní řasy natoče kleštičkami, aby se konce zvedly co nejvíc k obočí. Nebudou už zraky zakrývat, takže oči se opět viditelně rozšíří. Řasy poté okamžitě přetáhněte ještě dvojitou vrstvou prodlužující řasenky.

Chcete mít: svůdně plné rty


Těsně nad srdíčko rtů rozetřete bezbarvý balzám s leskem, který odráží světlo a podpoří tak iluzi plných rtů. Poté použijte hydratační rtěnku, která pusu šťavnatě napumpuje. Ujistěte se ale, že tyčinka obsahuje třpytky, matná by naopak ústa ztenčila. Nakonec mázněte trochu lesklého balzámu na střed dolního rtu a s hrdostí můžete konkurovat i Scarlett Johansson.

Čtěte také: Jak používat samoopalováky bez skvrn?

Chcete mít: nižší čelo


Vystouplé čelo můžete jednoduše schovat pod ofinu, ale pokud se vám zrovna nechce jít pod nůžky, pomůže vám matný tmavý pudr (pozor, třpytky by čelo ještě zvětšily!) a velký štětec. Bronzer vytvoří stín, který vysoké čelo na první pohled sníží. Naberte pudr a sklepejte přebytečné množství, aby tahy působily lehce a přirozeně. Štětcem několikrát přetáhněte od spánku ke spánku hranu čela, kde přechází do hřívy, a tmavou linku poté rozmázněte několika krouživými pohyby. Kamufláž zůstane neodhalena.

Chcete mít: úzký nosík


Naneste na nos make-up a potom rozjasňovačem vymalujte od středu linku směrem ke kořeni a dolů ke špičce. Světlý tah rozdělí nos na dvě části, které budou vypadat tmavší než střed, což celý nos opticky zmenší a zúží. Pak už jen stačí obličej zlehka přepudrovat, aby se líčení sjednotilo.

  15:00,  aktualizováno  26. března 2019 10:25