Výšivky patří v posledních letech k nejoblíbenějším trendům. A to se nezměnilo ani letošní letní sezonu. Pokud pátráte po kousku, který stylově a originálně oživí váš šatník, vsaďte právě na vyšívané modely.

S výšivkami se můžete potkat téměř všude. Vypadají skvěle na bavlněných šatech, overalech, halenkách, topech, šortkách, džínách i módních doplňcích. 

Letos jsou trendem spíše romantické a jemné motivy. Takže pokud patříte k ženám, které milují něžnou a romantickou módu, přijdete si rozhodně na své.

Nebojte se kombinovat

A jak módní kousky s výšivkou nosit? Pokud je výšivka větší a chcete ji nechat vyniknout, zbytek outfitu volte co nejjednodušší. Barevně váš „look“ můžete ladit s odstíny samotné výšivky, chybu ale neuděláte ani v případě, že se zahalíte do neutrálních tónů – béžové, světle i tmavě modré, bílé nebo šedivé.

Nebojte se vyzkoušet kombinace výšivek s různými potisky. Květiny si skvěle rozumí s pruhy, puntíky a geometrickými vzory. Držte se však stejné nebo podobné barevnosti obou kousků.

Lněné šaty Gaia v barvě slonové kosti s výšivkou, Sleeping Gypsy, NILA

Do svého outfitu můžete vnést kapku folklórní nostalgie v podobě půvabných vyšívaných šatů v bílé nebo pastelově modré barvě. Díky spojení příjemného vzdušného materiálu, pohodlného střihu a roztomilých výšivek se z těchto šatiček stane váš nejoblíbenější letní kousek. Dolaďte je slaměným kloboukem, kabelkou, jednoduchými sandály a můžete vyrazit do ulic.

Chystáte se na procházku do města? Místo obyčejného trička sáhněte po vyšívaném topu a oblečte ho k džínám či oblíbené sukni. Uvidíte, že i na první pohled obyčejný outfit dostane úplně nový rozměr.